Відомі постаті в історії: кому присвячені нові артоб'єкти у Дніпрі

Відомі постаті в історії: кому присвячені нові артоб'єкти у Дніпрі
Подивитись на них можна у Мистецькому провулку

В Дніпрі у Мистецькому провулку з'явились три нових артоб'єкти. Їх авторка молода дніпровська мисткиня Аліна Набока. Свої роботи дівчина присвятила трьом митцям: письменниці Марку Вовчку, художниці Марії Котляревській та художнику Олегу Голосію. 

Мистецтвознавець Володимир Маліков розповів Інформатору, чому саме цим постатям присвячені артоб'єкти та як вони пов'язані з містом Дніпром. 

Автопортрет Марії Котляревської

За словами Володимира, Марія була “жива бойчукістка”. Саме так її називали у мистецьких колах Дніпра. Це означає, що вона навчалась у Школі Бойчука, якого засудили як «ворога народу»  за «неправильну» позицію в мистецтві. 

“Це була та художниця, яка з нашим містом, з Дніпром, пов'язала все своє життя. Це художниця, яка працювала як модерністка в 20-30-х роках. Це художниця, яка прожила драматичні сторінки Другої Світової війни. Це художниця, яка лишилась з малою дитиною в окупації і мала заробляти на хліб тим, що виконувала певні завдання від німецької окупаційної влади. Довгий час вона була під забороною у радянські часи. Робила все можливе аби працювати на розбудову української культури”, - розповів Володимир.

Артоб'єкт, присвячений Олегу Голосію

Художник Олег Голосій народився та навчався майстерності у Дніпрі. Але згодом перебрався до столиці. Його пов'язують з запровадженням такого напрямку в художньому мистецтві, як “Нова хвиля”.

“Нова хвиля - це саме те мистецтво, яке ми пов'язуємо із становленням нашої молодої незалежної України. Це мистецтво, яке законектилось з європейським мистецтвом, - говорить мистецтвознавець. - І хоча цей художник склав своє ім'я безпосередньо у Києві, але ми його пам'ятаємо, оскільки свій творчий імпульс він отримав саме тут". 

Авторка: Аліна Набока
Авторка: Аліна Набока

 Портрет письменниці та літераторки Марка Вовчка 

Марко Вовчок у своїй творчості боролась із кріпосним правом та за права жінок. Частину свого життя провела у Дніпропетровській області. 

“Постать, про яку ми маємо пам'ятати завжди. Це були діячка, яка одна із перших створила низку романів на соціальну феміністичну тему, як борчиня за права жінок. І це дуже важливо”, - лаконічно підкреслив Володимир.  

Портрет Марко Вовчок
Портрет Марко Вовчок

Нагадаємо, що ці три роботи були представлені під час святкування Міжнародного Дня мистецтва у Дніпрі. Читайте також, що у Дніпрі у парку Гагаріна встановили артоб'єкт у вигляді бронежилета. Раніше ми писали, що у Дніпрі відкрили 15 мініскульптуру. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Дніпрі міні-скульптури з котиками об'єднали у туристичний маршрут.

Автор фото і відео: Максим Якушев

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube