Андрій Павелко з Дніпра був народним депутатом України 7 та 8 скликань, а з 2015 року очолював Українську асоціацію футболу (УАФ). Проте вже у 2018 році Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розпочало розслідування про можливу корупцію при будівництві футбольних полів. Павелко провів у СІЗО близько 9 місяців, з червня 2023 року до лютого 2024 року. Тепер же з’явилися декілька цікавих нюансів.
По-перше, журналіст Костянтин Андріюк повідомив, що колишні генеральний секретар та фінансова директорка УАФ, Юрій Запісоцький та Євгенія Сагайдак, отримали нові підозри від Генеральної прокуратури України. Ще один фігурант справи, Андрій Павелко, підозру не отримав, оскільки перебуває за межами України. За даними Андріюка, ексочільник УАФ виїхав з країни ще у грудні 2024 року, а після того не повертався.
«А як же виїхав фігурант кримінального провадження, особа під підозрою, чию справу вже спрямовано до суду? Підстава для виїзду – інвалідність», — зазначив Андріюк.
Другий цікавий факт стосується того, що Європейський суд з прав людини розглянув справу Павелка проти України, — зазначає «Чемпіон». Колишній президент УАФ скаржився на недоліки у провадженні щодо перегляду законності тримання його під вартою, а саме — недостатньо швидкий перегляд питання про тримання під вартою.
Суд постановив, що Україна порушила пункт 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини. Через це наша держава має сплатити Павелку 750 євро відшкодування протягом трьох місяців.
«Кожен, кого позбавлено свободи внаслідок арешту або тримання під вартою, має право ініціювати провадження, в ході якого суд без зволікання встановлює законність затримання і приймає рішення про звільнення, якщо затримання є незаконним», - сказано у пункті 4 статті 5 Конвенції.
Загалом Павелко провів у СІЗО 259 днів у 2023-2024 роках. Його досі підозрюють у розкраданні коштів на будівництві заводу для виготовлення штучних футбольних газонів.
Третя цікавинка стосується того, скільки грошей Українська асоціація футболу могла втратити за час головування Павелка. У квітні 2024 року УАФ оголосила, що за даними перевірки аудиторів помітили відтік активів із федерації. Можлива сума складає 1 мільярд 342 мільйони гривень. Проте за даними сайту «Чемпіон», загальні втрати у 2015-2023 роках можуть бути на 400 мільйонів гривень більшими — понад 1,7 мільярда гривень.
УАФ зазнала збитків через операції з офшорними компаніями, втрату коштів через використання депозитів та витрати, пов’язані із завищенням вартості придбаних товарів та послуг. Офіційні результати діяльності асоціації за час президентства Павелка мають озвучити 25 квітня на конгресі УАФ, — зазначає «Трибуна».
Раніше ми писали, що задекларував мер Дніпра Борис Філатов за 2024 рік. Ще читайте, чи багато заробив Філатов у порівнянні з іншими міськими головами. Розповідали ми й про те, що очільник ТЦК Дніпра подав декларацію про доходи. У ній старий BMW та понад мільйон “під подушкою”.