31-річний чоловік придбав у даркнеті бази даних клієнтів банків. Разом зі знайомими та родичами він облаштував за місцем свого мешкання кол-центр. Зловмисники під виглядом співробітників банків телефонували громадянам і вивідували в них номери банківських карток, CVV-коди та SMS-паролі.
Крім цього, вони переконували жертв встановити мобільний додаток. Завдяки йому порушники отримували віддалений доступ до гаджетів громадян. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт поліції Дніпропетровської області.
Після цього підозрювані входили в мобільний додаток онлайн-банкінгу та виводили гроші на банківські рахунки дропів. Привласнені кошти обготівковували у банкоматах Кривого Рогу.
Учасники злочинної групи вкрали понад чотири мільйони гривень.
Поліцейські провели вісім обшуків за адресами реєстрації і проживання фігурантів, а також в автомобілі організатора групи. Вилучено комп’ютерну техніку, 28 мобільних телефонів, 59 сім-карток, 55 сім-холдерів, 44 банківських картки, 25 тисяч гривень, 2500 доларів і 300 євро. Окрім того, виявлено пакети з речовиною, схожою на наркотичний засіб. Речові докази направили для проведення судової експертизи. Слідчі оголосили зловмисникам підозру у шахрайстві (частина 4 статті 190 Кримінального кодексу України). Суд обрав організатору, співорганізатору та одній виконавиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Двом їхнім спільницям обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту. Тривають слідчі дії для встановлення можливих співучасників та повного кола потерпілих. Можлива додаткова кваліфікація.
Нагадаємо, раніше ми писали про "офісників” з Кам’янського, які ошукали громадян Латвії. Також читайте, що 26-річна псевдоволонтерка із Кривого Рогу "спускала" донати для ЗСУ на гру в онлайн-казино. Крім цього, Інформатор повідомляв, як захиститись від шахраїв під час продажу товарів в мережі.