Вони не тільки їздять, але й плавають: де у Дніпрі можна побачити саморобні автомобілі

Олексій Александров

Хто у дитинстві не мріяв побудувати власний автомобіль? Покерувати “місяцеходом”, автівкою-амфібією або швидше за всіх проїхатися на мотовелосипеді у дворі? Деякі мрійники так далеко заходять у бажанні, створити щось унікальне та неповторне. Що деякі з їх творінь виглядають, як машини з фантастичних фільмів

Виготовлені власноруч машини можна побачити у дніпровського музеї "Машини часу". З 8 грудня тут проходить виставка "Ви це зможете'. Інформатор побував на відкритті та побачив на власні очі автомобілі мрійників. 

Як розказав засновник та директор музею Михайло Прудніков, сама назва виставки є відсиланням до радянської телепередачі “Ви це зможете”. У цій програмі на всю країну показували радянських винахідників.

Михайло розповів, що одним із перших експонатів, які потрапили до музею став саморобний потяг. Його автором є Анатолій Філіпенко. Він працював на Дніпровському тепловозоремонтному заводі “ДТРЗ” та все життя захоплювався моделюванням. Одна з таких моделей потрапила до музею “Машини Часу”.

“Ми почали вивчати, що це за кусок металу до нас попав. І виявилось, що це справжній садовий потяг”, — розповів Прудніков.

Також зірками колекції стали автомобіль-амфібія “Муравей” та “місяцехід” Лосёнок. Остання отримала назву на честь свого конструктора Івана Лося. Він працював на місцевому підприємстві КБ “Південне” та займався розробкою ракет Р-16.

Машина має унікальний космічний дизайн і названа “місяцеходом”. Окрім того, в автівці практично всі деталі виготовлені вручну. Корпус також надає моделі деякої космічності. Виготовлений він із титану, алюмінію та нержавіючої сталі. 

Ще одна зірка колекції — автомобіль-амфібія “Муравей”. Він здатен ні тільки розвивати швидкість до 60 км/год, але й плавати зі швидкістю 15 км/год. Для атмосферності колекцію позначили сигнальними вогнями, як на справжньому кораблі. Оскільки за зовнішнім виглядом автівка нагадує човен, ніж машину. 

Як розказав фанат саморобних машин Андрій Воловицький, у Радянському Союзі з 1960-х років багато винахідників збирали автомобілі власноруч. Робити це через нестачу коштів та дефіцит. Окрім того, такий напрям винаходів підтримували з “самих верхів” СРСР. 

Після розпаду Радянського Союзу саморобних автомобілів стало значно менше. Подивитися на експонати власними очима можна за адресою вул. Мандриківська, 44. Виставка “Ви це можете” проходитиме з 8 по 18 грудня. Більш детальну інформацію дивіться тут. 

Раніше Інформатор повідомляв, де у Дніпрі можна побачити унікальний ЗАЗ в одиничному екземплярі. Окрім того, можете ознайомитись, як до Музею історії Дніпра передали бойовий трофей від ворожої БМП-2. Писали ми й про те, що у Дніпрі пройшла виставка ретро-машин.

Фото, відео: Максим Якушев

No ad for you