Розвиток будь-яких подій на Запорізькій АЕС не потребує проведення йодної профілактики. Адже останній діючий енергоблок зупинили ще у вересні 2022 року й протягом цього часу вони не генерують електроенергію. Відповідно, не виробляють радіоактивний йод. Тому при гіпотетичній аварії чи теракті на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду.
Натомість вживання калію йодиду за таких умов є не лише марним, але й шкідливим. Про це повідомив Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, — пише Інформатор.
“Найдовший період напіврозпаду, коли кількість радіоактивної речовини зменшується в два рази, з ізотопів йоду має йод I-131, котрий становить близько 8 діб. Решта ізотопів радіоактивного йоду має ще коротший період напіврозпаду. Це означає, що з моменту зупину енергоблоків ЗАЕС пройшло щонайменше 34 періоди напіврозпаду даного ізотопу йоду. Тобто, його активність в останньому зупиненому реакторі на ЗАЕС зменшилась в мільярди разів порівняно з вереснем 2022 року”, — йдеться у повідомленні.
Як можемо бачити, на сьогодні немає жодних причин для вживання таблетованих препаратів йоду чи його розчинів. Адже вони можуть викликати серйозні опіки слизової та отруєння.
“При будь-якому сценарію на ЗАЕС така терапія непотрібна. Навпаки, це може нанести шкоду вашому здоров’ю, викликати опіки слизової та отруєння. Тому зараз не треба скуповувати всі препарати йоду в аптеках”, — закликав голова ДОР Микола Лукашук.
Зазначимо, що рішення про приймання йоду приймається органами виконавчої влади на основі пронозу радіаційної обстановки та на підставі наданої місцевим органам виконавчої влади інформації від представників експлуатуючої АЕС організації, МОЗ України, ДСНС України.
Інформатор повідомляв, які перші дії у разі радіаційної аварії на ЗАЕС. Також читайте, що Зеленський попередив, що росія готує теракт на ЗАЕС. Писали ми й про те, чому росіяни атакують ракетами саме вночі.