19 червня після важкої хвороби пішов з життя доктор медичних наук, професор, лікар-терапевт і кардіолог Анатолій Василенко. Він багато років завідував кафедрою терапії, кардіології та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії (нині – ДДМУ). Йому було 87 років.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Дніпровський державний медичний університет.
У 1963 році він закінчив лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту. Згодом успішно захистив кандидатську дисертацію, а в 1994 році – докторську, яка була присвячена дослідженню стану кровообігу та кардіореспіраторної системи у працівників гірничорудної промисловості. Уже в 1996 році йому присвоїли вчене звання професора. З 1989 по 2011 рік він очолював кафедру, яка в різні часи трансформувалася від кафедри внутрішніх хвороб до кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини.
Професор мав вищу кваліфікаційну категорію, був членом правління Всеукраїнського товариства лікарів-терапевтів, кардіологів та аритмологів, а також входив до президії Асоціації кардіологів України. Тривалий час він очолював наукове товариство лікарів-терапевтів і кардіологів Кривого Рогу та входив до редакційної ради журналу «Аритмологія». Основним вектором його наукових досліджень було вивчення крайової патології у гірників Кривбасу. За роки своєї діяльності Анатолій Митрофанович став автором понад 180 наукових праць, чотирьох монографій та трьох патентів, а під його безпосереднім керівництвом було захищено 2 докторські та 10 кандидатських дисертацій.
Багаторічна праця видатного медика відзначена численними нагородами, серед яких медаль «За доблесну працю», знак «Відмінник охорони здоров’я», медаль імені академіка М.Д. Стражеска, а також звання повного кавалера відзнаки «За заслуги перед містом». Професор не полишав наукове життя навіть під час відпочинку, підтримував зв'язок з учнями та цікавився розвитком післядипломної освіти. Професорсько-викладацький склад університету, колеги та численні вихованці висловлюють найщиріші співчуття родині видатного вченого та лікаря.
Нагадаємо, що під час ворожого обстрілу ТЕС загинув енергетик Олександр Косолапов. Раніше ми писали, що помер дніпровський режисер-постановник та актор Валерій Клейменов. Крім цього, помер завідувач кафедри архітектурного проєктування та містобудування ПДАБА Григорій Невгомонний.