Як не стати пацієнткою хірурга-гінеколога - поради від лікаря

Як не стати пацієнткою хірурга-гінеколога - поради від лікаря
Хірург-онколог, онкогінеколог хірургічної клініки «Garvis» Сірий Станіслав Сергійович

Вже другий рік ми живемо в умовах війни та багато чого відкладаємо на “після перемоги”. Адже зараз є більш важливі справи. Але далеко не завжди такий підхід виправдовує себе, бо є речі, які не можна відкладати на потім. Збереження фізичного здоров'я має бути найважливішим пріоритетом для кожного, особливо для жінки. Адже саме жінка є берегинею роду та держави.

 

На жаль, часто українки максимум уваги приділяють зовнішності - не забувають записатися на манікюр та до косметолога, а найважливішими питаннями здоров’я нехтують. Це є дуже велика проблема для нашого суспільства. Саме про неї ми і поговоримо сьогодні з хірургом, онкогінекологом та хірургом-онкологом хірургічної клініки «Garvis»  Сірим Станіславом Сергійовичем.

Як не стати пацієнткою хірурга-гінеколога?

Все дуже просто. Потрібно регулярно відвідувати свого гінеколога і вчасно здавати аналізи.

На жаль, основна небезпека для здоров’я жінки - це, так звані, безсимптомні захворювання, коли пацієнтку нічого не турбує. До таких захворювань відносяться:

  • передракові захворювання шийки матки (дисплазія), які без своєчасного лікування через кілька років можуть перетворитись на злоякісну пухлину.
  • рак шийки матки на початкових стадіях, коли він повністю виліковний і після лікування жінка здатна народжувати.
  • доброякісні гінекологічні захворювання, такі як міома матки, кіста яєчника.
  • доброякісні та злоякісні новоутворення яєчників та молочних залоз.

На початкових стадіях всі ці страшні хвороби успішно лікуються. Але оскільки починаються вони без симптомів, жінка не може виявити проблему самостійно.

Наприклад, статистика за 2020 рік показує, що кожен п’ятий випадок злоякісних новоутворень був діагностований на четвертій стадії.

Тому хочу наголосити: щорічний огляд жінки у гінеколога є обов’язковим. Він не лише дозволяє слідкувати за здоров’ям, а й насправді може врятувати життя.

Що має насторожити жінку, змусити її піти на консультацію до хірурга-гінеколога?

По-перше, саме до хірурга-гінеколога жінку може направити лише її гінеколог або сімейний лікар.

По-друге, як я вже казав, більшість захворювань, навіть найстрашніших, починаються абсолютно безсимптомно.

Тому ще раз підкреслюю: профілактичні огляди – це не для «галочки», це про осмислене ставлення до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. 

Якщо операція все ж таки потрібна, на що звертати увагу при виборі клініки та лікаря?

Вибір лікаря і лікарні є досить особистим питанням, і кожна людина обирає, виходячи із критеріїв, що є важливими саме для неї. Проте є декілька моментів, на які я б радив звернути увагу.

  1. Авторитет і відповідальність лікарні. Гарний медичний заклад дбає про свою репутацію та стежить за якістю надання медичних послуг, відповідності їх нормам та законодавству держави та міжнародним протоколам лікування.
  2. Досвід, причому не лише конкретного лікаря, а й медичної бригади в цілому. Адже навіть найпростіша операція - це злагоджена робота величезної команди: хірурга, анестезіолога, медичних сестер. Поцікавтесь, які операції проводяться в клініці, з яких підрозділів вона складається. 
  3. Оснащення. Технології розвиваються шаленими темпами, а особливо в медицині. Сучасне медичне обладнання значно полегшує роботу медперсоналу, дозволяє провести кращу, більш точну діагностику, дозволяє знизити травматичність та тривалість медичних процедур, пришвидшити відновлення організму. Тому звертайте увагу на оснащення клініки, сучасні методи лікування.
  4. Ціна. Це важливо. На сьогодні діє програма медичних гарантій, відповідно до якої держава покриває витрати на величезний перелік медичних послуг. Це стосується не лише державних медзакладів, а і приватних клінік. Тому завжди уточнюйте, чи співпрацює клініка з НСЗУ.

Які операції проводяться в клініці Garvis?

Хірургічна клініка «Garvis»  працює на ринку медичних послуг вже 26 років і на сьогодні являється багатопрофільним хірургічним центром. Найсучасніше обладнання, кваліфікований, досвідчений персонал та комфортний стаціонар дозволяють проводити в клініці оперативні втручання будь-якої складності. Що важливо: клініка співпрацює з НСЗУ.

В гінекологічному напряму ми проводимо всі види оперативних втручань:

  • Видалення кіст яєчників
  • Операції при позаматковій вагітності
  • Видалення міом

Ці операції проводяться максимально щадно, лапароскопічно, з мінімальним травмуванням тканин. Головна наша ціль - зберегти репродуктивні функції жінки.

Також ми виконуємо онкогінекологічні операції будь-якої складності та локалізації. Це окремий великий напрямок роботи клініки в рамках онкологічного підрозділу.

Ми надаємо перевагу лапароскопічним методам. Це операції з невеликими проколами, що зменшує травмування тканин, дозволяє швидше відновитися і мінімізувати перебування у стаціонарі. В середньому ми відпускаємо пацієнтів після лапароскопічних операцій без ускладнень через 2-3 дні.

Але ж краще не доводити до хірургічного втручання. Тому моя рекомендація така: кожна жінка повинна проходити профілактичний огляд не рідше ніж 1 раз на рік з 18 років або з початком статевого життя. І менопауза не є приводом пропускати огляди!

Дізнатись більше про клініку «Garvis» на сайті або за телефоном: (095) 283-10-20, (067) 353-10-20.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube