RU

Як при заміні SIM-карти не стати жертвою шахраїв: поради від поліції

Читать на русском

Читать на русском
Як при заміні SIM-карти не стати жертвою шахраїв: поради від поліції
Будьте уважні

Багато людей користується мобільними телефонами. Однак трапляються випадки, коли ваш номер телефону можуть присвоїти собі зловмисники. Щоб цього не сталося користуйтеся порадами від поліції Дніпра. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням Кіберполіції.

Віддалену заміну SIM-карт зловмисники застосовують для отримання доступу до фінансових номерів телефонів і подальшого привласнення грошей із ваших банківських рахунків.

Як це відбувається?

Вам телефонують кілька разів від імені служб таксі або різних організацій та схиляють, щоб ви перетелефонували. Далі – замовляють в оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи для ідентифікації абонента номери телефону, з яких раніше телефонували. Інколи зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на ваш мобільний рахунок, аби точно знати дату останнього поповнення рахунку.

Якщо ви помітили підозрілі ознаки, негайно повідомте про це оператора стільникового зв’язку. Аби захиститися від таких шахрайських схем, варто дотримуватися цих рекомендацій:

  • забороніть віддалену заміну SIM-картки або перейдіть на контрактне обслуговування у мобільного оператора;
  • використовуйте лише офіційний застосунок свого банку;  
  • регулярно переглядайте історію транзакцій; 
  • не проводьте платіжні операції з чужих пристроїв.   

Яку інформацію не можна передавати стороннім: 

  • PIN-код, CVV та термін дії банківської картки;
  • коди з SMS, що можуть використовуватися для підтвердження транзакцій;
  • пароль від онлайн-банкінгу або коди із SMS від оператора 

Також поліцейські радять для платежів в Інтернеті використовувати окрему картку із встановленими лімітами на оплату. Якщо ви стали жертвою інтернет-злочину, то можете звернутись до кіберполіції за номером: 0 800 505 170 або подати заявку онлайн

Нагадаємо, що ми писали, як українцям захиститися від шахраїв. Крім того, майже пів мільярда гривень за рік українці віддали шахраям. Окрім того, шахраї з Дніпропетровської області вкрали гроші в людей, які збирали донати на ЗСУ.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.