RU
Головна
Дніпро
17:16, 25 Жовтня
Информатор UA

Интро

У вівторок, 25 жовтня у Дніпрі відбулось часткове сонячне затемнення. Його можна було побачити через прилади та навіть через телефон, але для цього потрібні хмари. Наступне затемнення буде місячним. Його мешканці Дніпра зможуть побачити 8 листопада. Інформатор дізнався у астрономів, як затемнення виникає і коли чекати повного.  Максимальна фаза, в залежності від регіону, припала на 13:28 - 13:50. Утім, між хмар ми змогли побачити затемнення сонця.  Аби детальніше дізнатися про затемнення ми вирушили в Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова. Там ми зустрілись з керівником відділу мультимедійних проектів та технологій Аркадієм Мількіним. Він зустрів нас на вулиці і показав нам сонячне затемнення через телескоп та тоновану стрічку. Як на людей впливає затемнення сонця? Якщо ви освічена людина і вчились у школі та захищені раціональним мисленням, то на вас ніяк це не вплине. Що таке сонячне затемнення простими словами? Затемнення сонця, це коли місяць розташовується між сонцем і землею і в такий спосіб перекриває потік сонячного світла. "Сьогодні ми стали трошки мисливцями за затемненням", — так нам сказала астроном та викладач Центру аерокосмічної освіти Людмила Марченко. До неї ми завітали, після того, як поспілкувались з Андрієм. Вона також відповіла нам на декілька цікавих питань. Як раніше люди реагували на сонячне затемнення? Раніше люди не розуміли, що воно таке і чому сонця не стало. Тож стріляли у бік сонця вогняними стрілами, били в барабан і це працювало. Сонце знову з'являлось. Потім, коли люди почали вивчати це явище все стало зрозумілішим. Як його можна побачити? Зараз дуже багато приладів для того, щоб слідкувати за цим космічним явищем. Раніше використовували присмалений шматок скла, Дуже гарно підходять окуляри для зварювання, але у багатьох астрологів вже є і об'єктиви і фільтри за допомогою яких, можна і подивитись і зафіксувати явище. Коли наступного разу у Дніпрі можна буде побачити часткове та повне затемнення? Наступне  часткове сонячне затемнення у Дніпрі буде у 2025, а повне у 2142 році,  коли все місто порине у темряву. Через телескоп  Цікаве явище  Можна одразу зафіксувати  Людмила Марченко Рух землі та сонця  Онлайн трансляція  У Національному центрі аерокосмічної освіти молоді імені Макарова відбудеться тематична онлайн-лекція «Все про сонячне затемнення». Її можна переглянути тут. Ще можете почитати про те, що у Дніпрі можна прогулятись ботанічним садом. Також писали про те, якою буде зима в Україні, прогноз Укргідрометцентру. Фото, відео: Дмитро Плаксін

Як у Дніпрі пройшло часткове сонячне затемнення і коли зможемо побачити повне

Читать на русском

Читать на русском
Як у Дніпрі пройшло часткове сонячне затемнення і коли зможемо побачити повне
Затемнення сонця

У вівторок, 25 жовтня у Дніпрі відбулось часткове сонячне затемнення. Його можна було побачити через прилади та навіть через телефон, але для цього потрібні хмари. Наступне затемнення буде місячним. Його мешканці Дніпра зможуть побачити 8 листопада.

Інформатор дізнався у астрономів, як затемнення виникає і коли чекати повного. 

Максимальна фаза, в залежності від регіону, припала на 13:28 - 13:50. Утім, між хмар ми змогли побачити затемнення сонця. 

Аби детальніше дізнатися про затемнення ми вирушили в Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова. Там ми зустрілись з керівником відділу мультимедійних проектів та технологій Аркадієм Мількіним. Він зустрів нас на вулиці і показав нам сонячне затемнення через телескоп та тоновану стрічку.

Як на людей впливає затемнення сонця?

Якщо ви освічена людина і вчились у школі та захищені раціональним мисленням, то на вас ніяк це не вплине.

Що таке сонячне затемнення простими словами?

Затемнення сонця, це коли місяць розташовується між сонцем і землею і в такий спосіб перекриває потік сонячного світла.

"Сьогодні ми стали трошки мисливцями за затемненням", — так нам сказала астроном та викладач Центру аерокосмічної освіти Людмила Марченко.

До неї ми завітали, після того, як поспілкувались з Андрієм. Вона також відповіла нам на декілька цікавих питань.

Як раніше люди реагували на сонячне затемнення?

Раніше люди не розуміли, що воно таке і чому сонця не стало. Тож стріляли у бік сонця вогняними стрілами, били в барабан і це працювало. Сонце знову з'являлось. Потім, коли люди почали вивчати це явище все стало зрозумілішим.

Як його можна побачити?

Зараз дуже багато приладів для того, щоб слідкувати за цим космічним явищем. Раніше використовували присмалений шматок скла, Дуже гарно підходять окуляри для зварювання, але у багатьох астрологів вже є і об'єктиви і фільтри за допомогою яких, можна і подивитись і зафіксувати явище.

Коли наступного разу у Дніпрі можна буде побачити часткове та повне затемнення?

Наступне  часткове сонячне затемнення у Дніпрі буде у 2025, а повне у 2142 році,  коли все місто порине у темряву.

Через телескоп
Через телескоп 
Цікаве явище
Цікаве явище 
Можна одразу зафіксувати
Можна одразу зафіксувати 
Людмила Марченко
Людмила Марченко
Рух землі та сонця
Рух землі та сонця 
Онлайн трансляція
Онлайн трансляція 

У Національному центрі аерокосмічної освіти молоді імені Макарова відбудеться тематична онлайн-лекція «Все про сонячне затемнення». Її можна переглянути тут.

Ще можете почитати про те, що у Дніпрі можна прогулятись ботанічним садом. Також писали про те, якою буде зима в Україні, прогноз Укргідрометцентру.

Фото, відео: Дмитро Плаксін

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.