Як в Україні стати почесним донором та що це дає

Як в Україні стати почесним донором та що це дає
Ваша донація важлива

В Україні триває повномасштабна війна. Щоденно медики рятують поранених. І для цього потрібна донорська кров

Сайт donor.ua розповів, хто може стати почесним та заслуженим донором. Про це повідомляє Інформатор.

Як стати Почесним донором

Згідно з Законом України «Про безпеку та якість донорської крові», Статус Почесного донора України можуть отримати громадяни, які безоплатно здали: 

  • 40 доз цільної крові; 
  • 40 доз компонентів крові, заготованих методом аферезу (тромбоцити, лейкоцити, еритроцити);
  • 60 доз плазми.

Якщо ви здаєте в різний час і цільну кров, і її компоненти (змішане донорство), при підрахунку одна донація цільної крові прирівнюється до двох донацій плазми. 

На можливість отримання статусу Почесного донора не впливає те, в який час і з якими інтервалами ви здавали кров. Важливо, щоб усі донації були зафіксовані у вашій донорській карті, яка зберігається в реєстратурі, або посвідченні, яке ви можете отримати через 6 місяців після своєї першої донації.

Почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Однак цей пункт втрачає чинність у 2025 році. Статус Почесного донора підтверджується відповідним посвідченням та нагрудним знаком. Надання статусу Почесного донора розглядається й відбувається на обласному рівні,

Як стати Заслуженим донором

Заслужений донор - державна нагорода. Її отримають донори, які безоплатно здали:

  • 100 доз цільної крові;
  • 120 доз плазми;
  • 100 доз тромбоцитів.

Одна донація цільної крові прирівнюється до двох донацій плазми.

Клопотання про присвоєння звання Заслуженого донора подає органам місцевого самоврядування підприємство або організація, де донор працює, або профспілка. Надалі клопотання передається Президентові України через обласні державні адміністрації. Аби оформити таке клопотання, донору слід звернутися до центру крові, де ви здійснюєте донації, та отримати документи, які підтверджують відповідну їхню кількість, та надати їх за місцем роботи.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі нагородили почесних донорів. Також читайте, що 18-річному юнаку з Дніпропетровської області вперше в Україні провели трансплантацію кісткового мозку від українського донора. Крім цього, Інформатор повідомляв, що варто знати про донорство.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube