Ситуація в енергосистемі України залишається складною і непередбачуваною. Паралельно з цим тарифи на електроенергію зростають. Тож з настанням холодів кожен з нас все частіше задається питанням: «Як взимку не витратити всі гроші на обігрів своєї оселі?». Особливо актуальним це питання стане у разі блекаутів, які цілком ймовірні при дуже низьких температурах або масованих обстрілах.
Одним з перших кроків при утепленні приміщення має стати заміна старих вікон на нові енергоощадні. Але вкрай важливо вибрати правильні вікна, бо пропозицій багато, але далеко не всі забезпечать гарне теплозбереження.
Згідно з проведеними розрахунками, якщо у багатоповерховому будинку замінити старі вікна з 5-камерного профілю з монтажною шириною 70 міліметрів на нові з лінійки WDS 76 AD (5 камер, з шириною 76 міліметрів), то завдяки можливості використання більш широкого склопакета 48 міліметрів, вже за перший рік можна зекономити понад 80 тисяч гривень на обігріві будинку, за умови опалення електроенергією.
Згідно з сучасними будівельними нормами, профільна система для скління житлових приміщень повинна мати монтажну ширину щонайменше 70 міліметрів, та як мінімум 5 повітряних камер всередині. Провідний український виробник ПВХ-профілю ТМ WDS, випустив лінійку систем з монтажною шириною 76 міліметрів та 5-6 камерами всередині. Це дозволяє не тільки виконати умови будівельних стандартів України, а й досягти показників енергозбереження, що встановлені в європейських країнах, де тенденції на енергоощадність розвиваються вже багато років. Вікна з системи WDS 76 MD, що має додатковий середній контур ущільнення, можна встановлювати навіть у будинки типу passive house.
За стандартом склопакет обов’язково має бути двокамерним та з енергозбереженням. При цьому ширина склопакета також має значення. Обравши двокамерний склопакет (тобто на три скла) з шириною 32 міліметри, дуже складно досягнути нормативних показників по теплозбереженню у готовому вікні. Тому спеціалісти радять обирати склопакети від 40 до 48 міліметрів. Саме такий широкий енергоефективний склопакет можна встановити у вікна з нової лінійки профільних систем WDS 76. Таким чином вікно стає на 20% більш теплозберігаючим, ніж інші «стандарті» пропозиції на ринку.
При виборі вікон важливо враховувати, де саме вони будуть встановлені – у квартирі чи приватному будинку/котеджі.
Для квартир ідеально підійдуть вікна WDS 76 AD – вони забезпечують відмінне теплозбереження, пропускають більше природного світла в приміщення, а також мають високу звукоізоляцію – актуально для тих, хто живе поблизу дороги.
Для котеджів та приватних будинків рекомендуються вікна WDS 76 MD. Окрім надійних теплозбереження та звукоізоляції, вони також забезпечать додатковий захист від потрапляння протягів, бруду та вологи. Важливо замовляти вироби з протизламною фурнітурою, щоб убезпечити будинок від зловмисників. Також в системи 76 міліметрів можна встановити склопакети з гартованим склом – особливо актуальна вимога в Україні зараз.
Якщо у вас залишилися питання чи хочете скористатися пропозицією та замовити енергоощадні вікна WDS 76 – залишаємо контакти салонів, де спеціалісти допоможуть з вибором вікон, які гарантовано забезпечать комфорт і тепло у вашій оселі навіть під час сильних морозів чи відключень світла і опалення.
*У розрахунках порівнювали старі вікна (5 камер, монтажна ширина 70 міліметрів, склопакет 40 міліметрів) та нові WDS 76 AD (5 камер, монтажна ширина 76 міліметрів, склопакет 48 міліметрів); опалення електроенергією, будинок на 100 квартир.
Партнерський матеріал