Деякі бойові безпілотники – це не просто «пташки», а повноцінні комплекси, в яких є власні наземні станції. Саме таким є бойовий дрон STING Mad Max, розроблений українськими інженерами. Підприємець і волонтер Юрій Голик, який разом з партнерами зібрав команду майстрів, показав один з ключових елементів цього БпЛА.
Компактні «коробки» на фото – це повноцінний блок управління наземної станції для STING Mad Max. Всі його складові, а це материнські плати з відповідним програмним забезпеченням та акумулятори, від українських виробників.
«Ці три блоки управління чекають на прошивку і поїдуть працювати на війну в складі трьох безпілотних комплексів. До кожного блоку потрібно приєднати по два дроти з антенами відео та управління, натиснути кнопку «вкл». Звʼязок блока управління з пультом і окулярами пілот здійснює без дротів», – зауважив Юрій Голик.
Все це робить бомбер легким в управлінні, що регулярно відмічають військові, та продуктивним у безпосередній роботі на лінії фронту. STING Mad Max «невразливий» до ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Він обладнаний кращою із можливих нині радіоліній — захищена від перешкод телеметрія разом з технологією псевдовипадкового порядку зміни частоти дає можливість обходити ворожі пастки і пробиватись до цілі.
На сьогодні цей безпілотний комплекс вже має офіційну рекомендацію від Міноборони для використання. Виробництво STING Mad Max є системним і не зупиняється ні на хвилину. Окрім того, команда виробників регулярно проводить навчання для військових з управління цими дронами, аби безпосередньо в бойових умовах вони демонстрували максимальну ефективність і точність ураження ворожої цілі.
Платон Бережний