“З бабусями та тваринами не можна”: вся правда про оренду у Дніпрі для переселенців з Донецької області

“З бабусями та тваринами не можна”: вся правда про оренду у Дніпрі для переселенців з Донецької області
Родини з Донецької області стикаються зі складнощами при пошуку житла у Дніпрі

Через загострення ситуації на Покровському напрямку у Дніпрі та області з'явилося багато переселенців з Донецької області. Всі вони потребують житла, але під час пошуку квартири або будинку внутрішньо переміщені особи стикаються з багатьма складнощами.

Журналісти Інформатора поспілкувалися з родиною переселенців — Оленою та Олексієм, які протягом серпня шукали житло для своїх рідних та близьких, і ось що ми дізналися.

“Ми з чоловіком приїхали з Покровська до Дніпра ще минулого року. Тоді знайти квартиру було не дуже важко. Цим питанням займався чоловік. Єдине, що нам заважало, — це наша кішка. Багато рієлторів тоді нам відмовляли через це,” — розповідає Олена.

Наразі ситуація не змінилася. Якщо родина переселенців має тварину або декілька, то житло їм знайти буде значно важче. До списку родин, які не мають переваг для рієлторів, додалися сім'ї, які мають у складі літніх людей.

“Я вже місяць займаюся пошуком квартир для своїх рідних і знайомих. Я вивчив цей ринок досконало. Що можу сказати? Особливо складно знайти житло, якщо в родині є тварини або літні люди. Більшість оголошень відпадають. Кажуть: з бабусями та тваринами не можна. Власник квартири не дозволяє. Навіть показувати такі квартири не хочуть,” — розповідає Олексій.

Слова чоловіка підтверджують і численні дописи переселенців у соцмережах. Всі скаржаться на специфічне ставлення до людей з Донецької області.

Такі дописи пишуть у мережі переселенці з Донецької області
Такі дописи пишуть у мережі переселенці з Донецької області

Як змінилася вартість

За словами Олексія, значно змінилися і ціни на житло. На початку серпня ціни на оренду двокімнатної квартири в середньому становили 9-9,5 тисяч гривень. Проте зараз вартість оселі у такому ж стані зросла до 12 тисяч гривень.

“Зараз пропозицій на ринку стає все менше, і ціни продовжують зростати. Найнижчі ціни залишилися на околицях міста, таких як Північний, Придніпровськ, Парус, Покровський, тоді як у центрі, на проспекті Слобожанському, Гагаріна, Богдана Хмельницького та Тітова, ціни вже вищі,” — каже наш співрозмовник.

Корисні поради для тих, хто буде орендувати житло

З власного досвіду Олексій поділився з нами рекомендаціями, які допоможуть у пошуку житла у Дніпрі:

  • Не варто затягувати з вибором — краще одразу телефонувати за оголошенням і їхати на перегляд.
  • Ріелтори майже завжди беруть комісію, яка зазвичай становить 100% вартості першого місяця оренди + оплату за перший місяць оренди + залогова сума (дорівнює вартості житла за місяць).
  • Деякі ріелтори пропонують пакети послуг: від доступу до бази оголошень (7 тисяч гривень) до повного супроводу пошуку житла (14 тисяч гривень). Але якщо знайдете квартиру самостійно, гроші не повертаються.

Де шукати квартири або будинки

Шукати житло можна на різнопрофільних сайтах оголошень та через перевірені Telegram-канали. Мінімально на пошук потрібно 3-4 дні.

Нагадаємо, армія рф знаходиться за 30 кілометрів від Дніпропетровської області. Крім того, ми повідомляли, що мер Дніпра Борис Філатов озвучив прогнози щодо зими та війни британським журналістам видання The Guardian. Також мер Дніпра Філатов повідомив про загрозу відсутності опалення на лівому березі.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube