Понад два тижні у Дніпрі та області спеціальна комісія обстежує ринки. Представники відповідних органів перевіряють дотримання продавцями заборони реалізації риби та морепродуктів, отриманих з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. У п'ятницю, 30 червня, контролери побували на центральному ринку “Озерка” та “Калинівському ринку”.
За процесом перевірки слідкувала команда Інформатора.
За дотриманням розпорядження голови ДніпроОВА щодо заборони продажу риби з 5 областей слідкують представники Держспоживслужби, міської ради, поліції та інших управлінь. Робоча група побувала на місці реалізації риби. На момент перевірки тут працювали лише три точки продажу риби, і то замороженої. Свіжої риби зовсім не було. Побачивши камери, продавці сховались. Натомість до перевіряючих вийшла завідувачка лабораторії Лілія Ковальова.
“Виставляється невеличка кількість продукції, крига є, і в морозильних камерах все. Все в порядку. Риба з Прибалтики. Документи є”, - зазначила завідувачка лабораторії.
Комісія ознайомилась з документами та не виявила фактів продажу забороненої риби.
Далі робоча група відправилась на “Калинівській ринок”. Тут свіжої риби також не було. Головна спеціалістка відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Олена Лукацька повідомила, що в області з 92 агропродовольчих ринків вже перевірено 86. Безпосередньо у місті Дніпрі комісія обстежила 15 з 24. За час перевірки виявили три факти незаконної торгівлі рибою.
“В місті Тернівка Павлоградського району на агропродовольчому ринку “Центральний” була виявлена риба без відповідних документів невідомого походження. Це були лящ, щука і синець, які були вилучені з обігу”, - повідомила Лукацька.
Крім того, випадки продажу риби без документів зафіксували на стихійних ринках у Кривому Розі та Павлограді. Рибу вилучили та утилізували, а правопорушників притягнули до адміністративної відповідальності.
Як стало відомо під час рейду, у Дніпрі патрулюються вулиці міста щодо виявлення стихійної торгівлі рибою. Мешканців міста закликають повідомляти про такі випадки на гарячу лінію міської ради за номерами:
Представники Держспоживслужби підкреслюють, що на цей момент їсти свіжу рибу вкрай небезпечно.
“Вживання такої риби, по-перше, загрожує ботулізмом. Це інфекція , яка дуже швидко розповсюджуються, а перебіг захворювання вкрай тяжкий та з можливими наслідками. Також риба хворіє на усілякі паразитологічні захворювання, які передаються на людей. Будь ласка, не купуйте на стихійних ринках жодної продукції”, - зазначила Олена Лукацька.
Однак виключення все ж є. І свіжу рибу їсти можна, якщо вона привезена з інших областей.
“Дозволена сьогодні реалізація риби по ринках - це з Черкаської, Харківської та Кіровоградської областей”, - говорить начальник відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Василій Шова.
Офіційні дані говорять, що станом на 30 червня у Дніпрі немає місць торгівлі забороненою рибою. В області ситуація інша, але контрольована. Варто зазначити, що за словами Василія Шови, вся рибна продукція, яка ввозиться у Дніпропетровську область, ретельно перевіряється на блокпостах. Тому ввіз забороненої риби практично неможливий. Крім того, за словами заступника начальника Управління меліорації та рибного господарства у Дніпропетровській області Юрія Хорольського, щодня фахівці обстежують берегову лінію Каховського водосховища. Захворювань або спалахів якихось хвороб через підрив Каховської дамби станом на 30 червня в області не зафіксували.
Нагадаємо, що у Дніпрі та області через підрив росіянами Каховської ГЕС заборонили вилов та продаж риби. Ще ми писали про те, що через катастрофу на Каховській ГЕС у Дніпропетровській області стався мор риби. Також Інформатор повідомляв, що МОЗ закликало жителів Дніпра та області не пити та не використовувати неочищену воду.