RU

Абонплата за водопостачання у Дніпрі: що треба знати

Читать на русском

Читать на русском
Абонплата за водопостачання у Дніпрі:  що треба знати
Розмір цієї плати розраховується індивідуально для кожного абонента

Окрім оплати за воду за лічильником, мешканцям Дніпра треба також сплачувати й абонплату за обслуговування. Її вираховують окремо на водопостачання та на водовідведення. Нарахування плати здійснюються щомісячно у фіксованому розмірі, незалежно від кількості осіб, зареєстрованих у квартирі.

Абонплату треба платити навіть у тому випадку, якщо водою ви не користувалися. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію КП “Дніпроводоканал”.

Абонплата за водопостачання у Дніпрі:  що треба знати 1

Що відомо про абонплату

Як писав Інформатор Гроші, на законодавчому рівні методика розрахунку абонплати не встановлена. Кожен водоканал вирішує це по-своєму. Але існує “стеля” для таких нарахувань. У Дніпрі така плата складається з постійної та змінної складових. Першу беруть за обслуговування договору, її нараховують кожному споживачу, навіть якщо він водою не користувався. Змінну складову – за обслуговування лічильника. Цю частину абонплати беруть за кожний прилад обліку у домі, офісі чи квартирі. Розмір цієї плати залежить від кількості лічильників, їх діаметру та розміщення (у приміщенні чи в колодязі).

“Абонентську плату дніпряни платитимуть, якщо вони мають індивідуальний договір на послуги водопостачання та водовідведення. Розмір цієї плати розраховується індивідуально для кожного абонента. При цьому максимальний розмір абонентської плати становить 35,19 за кожну послугу. Тобто сумарно за водопостачання та водовідведення абонентська плата може становити не більше 70,40 грн на місяць», – заявила наприкінці січня 2022 року начальниця служби правового забезпечення КП «Дніпроводоканал» Світлана Скобелєва. 

Хто та за що має платити

Ті, хто за договором одержує лише водопостачання, повинні платити за обслуговування договору та за обслуговування лічильника.

Жителі Дніпра, які за договором отримують лише водовідведення, мають платити тільки за обслуговування договору.

Ті, хто одночасно отримує і водопостачання, і водовідведення, платять за:

  • обслуговування договору на водопостачання;
  • обслуговування договору за водовідведення;
  • за обслуговування лічильника/лічильників (при цьому вартість сервісу приладу обліку поділяється на дві частини: одна буде у складі плати за водопостачання, інша – у складі плати за водовідведення).

Платити за обслуговування лічильника не треба, якщо:

  • лічильник не поставили на абонентський облік у водоканалі;
  • ви живете в ОСББ і на зборах мешканці вирішили самі обслуговувати та міняти прилади обліку.

Якщо лічильник стоїть на спільній трубі, то плата за його обслуговування розподіляється на всіх мешканців будинку. Абонплата не залежить від того, скільки води на місяць ви споживаєте.

Нагадаємо, раніше ми писали, де у жовтні у Дніпрі відключатимуть газ. Крім цього, Інформатор повідомляв, як мешканці Дніпра можуть повернути переплату за газ. Також читайте, як платити за газ новому постачальнику, який тариф та чи збереглися пільги

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.