23 липня 1915 року Дніпро накрила небезпечна грозова злива. Вона пролилась у районі Пушкінського проспекту та ринула з нагірної частини через Надеждинську вулицю на Озерний базар. Стрімкі потоки води змітали все на своєму шляху. Проти них не могли встояти ні люди, ні тварини, ні автомобілі.
Усі нижні поверхи будівель та льоху були затоплені. Вся базарна площа перетворилась на суцільне озеро. Подекуди вода доходила до 21/2 аршина висоти. Про це пише Інформатор з посиланням на пост Олени Присягіної.
“Все було знищено, зірвано та віднесено містки та переходи. Між рядами магазинів стояли суцільні озера води, змішаної з гасом, лаком, фарбами, смолою, в них плавали різні предмети та продукти із затоплених лавок та льохів”, — йдеться у повідомленні.
У місті здійнялась паніка. На порятунок людям викликали пожежну команду. Та на Пушкінському проспекті вони вимушені були зупинися. Оскільки коні не могли рухатися проти напору води.
Завдяки рішучим діям базарного наглядача Мельника обійшлось без жертв. Чоловік скинув із себе чоботи та по пояс у воді перетягував людей (особливо жінок та дітей) у безпечніші місця. Потім він кинувся до міської канави, отвір якої закупорив різний мотлох. Через це вода не мала стоку та затопила сусідні райони.
“За допомогою двох солдатів, що випадково проходили, Мельнику з великими труднощами вдалося очистити слив у канаву, і вода відразу стала спадати”, — зазначили у дописі.
Розбираючи уламки, Мельник почув крик. Якийсь чоловік, захлинаючись, боровся з течією, яка тягла його до міської канави. Мельник негайно кинувся на допомогу та врятував чоловіка, що вибивався із сил. Діяльну участь у порятунку людей брав і штабс-капітан Б. Сверчков. Він в одній білизні, ризикуючи собою, уберіг від явної загибелі трьох дітей.
Тільки на одному Озерному ринку збитки склали 100 000 рублів. На ремонт пошкоджених зливою торгових приміщень міська Дума виділила 2 238 рублів. Зазначимо, що вулицю Надеждинську пізніше перейменували в вулицю Чичеріна, зараз Надії Алексєєнко.
Нагадаємо, що знайшли "важливе послання", яке залишили в полі у Дніпропетровській області 50 років тому. Писали ми й про те, що як виглядав Дніпро 50 років тому.