RU

Без команди — з укриттів ні ногою: Клименко розповів, як служби готуються до можливого теракту на ЗАЕС

Читать на русском

Читать на русском
Без команди — з укриттів ні ногою: Клименко розповів, як служби готуються до можливого теракту на ЗАЕС
Як в Україні готуються до надзвичайних ситуацій

22 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що країна-агресор готує можливий теракт на Запорізькій АЕС. Втім, відставте паніку. Очільник МВС Ігор Кліменко повідомив, що всі відповідні служби готуються до будь-яких надзвичайних подій і ситуацій, в тому числі пов’язаних з можливим витоком радіації з Запорізької станції. 

Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію МВС України. Наразі в Україні розгорнули відповідні штаби. 

“В цих штабах будуть присутні як енергетики, так і працівники ДСНС. Туди входять і поліцейські, і медики. Для того, щоб були вироблені й чітко донесені до наших громадян правила поведінки у випадку надзвичайної події”, — пояснив Кліменко. 

За словами міністра, якщо говорити про загрозу з ЗАЕС, то вона стосується у першу чергу 50-км зони по радіусу навколо станції, це приблизно пів мільйона населення, якщо брати правий і лівий берег. 

“В найближчі дні ми проведемо відповідні навчання з перекриттям доріг відповідним розверненням санітарних блок-постів, де ми будемо перевіряти радіацію. Все обладнання, яке у нас на озброєнні щодо виміру радіації — у нас відкалібровано. Воно готове до роботи. Але ми хочемо ще раз згрупувати всі служби для того, щоб ми чітко могли зреагувати на будь-які виклики”, — запевнив очільник МВС. 

Також він наголосив, що у разі надзвичайної ситуації необхідно слухати вказівки влади. Окрім того, радіоактивний фон, який, можливо, буде в повітрі — зберігатиметься приблизно 1 добу. 

“На 80% ми зменшимо радіоактивний фон саме протягом доби. За цей час, якщо не буде евакуаційних заходів, то ми говоримо про те, що кожен громадянин має закритись в себе в приміщенні. Закрити вентиляції, системи вентиляції мають бути виключені, кондиціонери, обігрівачі й так далі. Ми будемо чітко давати всі вказівки, і всі правила поведінки протягом цього часу”, — додав Кліменко. 

За словами Ігоря Клименко, всі громадяни, які захочуть виїхати з тієї території, будуть забезпечені відповідним транспортом. Тому зберігаємо спокій і під час надзвичайної події, яка можливо може виникнути, ми не виходимо з укриттів без команди. 

Якщо в момент надзвичайної ситуації ви перебуваєте на вулиці, вам варто скористатися звичайним респіратором або маскою, яку всі використовували під час COVID-19. 

"Радіація, це за великим рахунком, пил. І якщо ви знаходитись на вулиці, то треба застосувати звичайний респіратор, або маску, які використовували під час Covid-19", - сказав Клименко.

Telegram oembed: https://t.me/mvs_ukraine/26719

У разі вибуху на ЗАЕС необхідно:

  • Закритися вдома на добу, поки місцеві органи влади, органи цивільного захисту не дадуть розпорядження щодо переміщення вулицями. 
  • У разі необхідності перебування на вулиці, варто бути у респіраторі.
  • Усі кондиціонери або обігрівачі необхідно вимкнути, а будь-які отвори закрити скотчем чи мокрою ганчіркою.

Раніше ми писали,  чи потрібно проводити йодну профілактику. Також читайте, які повинні бути перші дії у разі радіаційної аварії на ЗАЕС. Писали ми й про те, чому росіяни атакують ракетами саме вночі.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.