RU

Більшість населення України живе в постійному режимі економії: понад 50% витрат йде на їжу

Читать на русском

Читать на русском
Більшість населення України живе в постійному режимі економії: понад 50% витрат йде на їжу
В Україні більша частина населення половину доходу витрачає на їжу: порівняння з європейськими країнами

В Україні понад 2 роки триває повномасштабне російське вторгнення. Через суттєвий відтік робочої сили за кордон, інфляцію, розбиту економіку, в Україні спостерігається зріст цін на різні товари. Експерти підрахували, на що найчастіше витрачають свої кошти українці та на чому вони мають економити.

Згідно з цими опублікованими даними, до 77% українців живуть в режимі постійної економії. Залежно від категорії товарів заощаджує від 41% до 77% населення. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Мінфін

Більшість українців економлять на взутті та одягу, товарах домашнього вжитку та побутової хімії, косметичних засобах, продуктах харчування, електроніці та побутовій техніці, розвагах поза домом, алкогольних напоях. Найменше люди заощаджують на лікарських засобах, дитячих товарах та відпочинку в кафе. Також чимала частка людей купує ліки та їжу про запас. 

На яких товарах заощаджують українці
На яких товарах заощаджують українці

Згідно з цими даними, витрати в сегменті продуктів харчування зросли на 32%. Також зросла кількість онлайн-замовлень в інтернеті на 12%. В інтернеті українці найчастіше купують електроніку та побутову техніку (26%), косметику та парфумерію (19%), а також одяг та взуття (17%).

У 2022 році кількість покупок офлайн впала до 50%. У 2024 році кількість покупок зросла на 9%. Найчастіше офлайн українці купують їжу, алкоголь, товари для дому та побутову хімію.

Що найчастіше купують офлайн та онлайн
Що найчастіше купують офлайн та онлайн

Порівняння українських цін з Німеччиною, Польщею, США, Канадою, Південною Африкою та світовим показником

З’ясувалося, що серед жителів інших країн, де проводилися дослідження, українці найбільше витрачають на продукти харчування та обов’язкові платежі. Цей показний сягає 66% і він у двічі більший ніж середній світовий показник. Виявилося, що Україна — єдина серед досліджуваних країн, де витрати на їжу перевищують 50%.

Крім цього, українці менше тратять на товари та послуги, я не є необхідними для базового існування. Для порівняння, українці витрачають 2% свого бюджету на дозвілля (включно з ресторанами та кафе), туризм та відпочинок. Цей показник у Німеччині складає 17%, у Польщі — 15%, у США — 19%, у Канаді — 15%, у Південно-Африканській республіці — 17%.

Порівняння України з іншими країнами
Порівняння України з іншими країнами

Аналогічно українці менше коштів витрачають на електроніку та товари домашнього вжитку. Цей показний для нас становить 2%, тоді як для інших країн він досягає від 10 до 14% (середній по світу - 11%). У таких категоріях, як одяг та взуття, охорона здоров’я, транспортні витрати та цифрові послуги, немає відчутної різниці між українцями та жителями порівнюваних країн.

Нагадаємо, що пенсіонери з Дніпропетровської області можуть отримати грошову допомогу від ООН. Також ми писали, скільки заробляють керівники вишів з Дніпра, які потрапили до переліку топ-20 найбагатших ректорів в Україні. Крім цього, ми писали, що в Україні хочуть прив’язати бронь від мобілізації до рівня зарплати. Відповідну ініціативу вже охрестили “війною для бідних”.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.