21 листопада росіяни атакували Дніпро міжконтинентальної балістичною ракетою. Запуск здійснили з астраханської області, капустиного яру. Армія країни-агресорки вдарила МБР по одному з підприємств Дніпра. Також було пошкоджено реабілітаційний центр та приватні будинки. У той же день володимир путін заявив, що російська армія випробувала нову ракету «Орєшник».
За версією західних медіа, росія застосовувала не «Орєшник», а зовсім інше озброєння. Мова йшла про РС-26 «Рубєж», яка здатна долати дистанції до 6 тисяч кілометрів. У ГУР цю інформацію 22 листопада спростували. За даними нашої розвідки, це був новий експериментальний комплекс «Кєдр», а «Орєшник» був лише шифром.
Колишній інженер-конструктор КБ «Південне», аналітик Олександр Кочетков розповів, що саме криється за новою ракетою росіян. Про це повідомляє Інформатор.
Як пояснив Кочетков, не існує міжконтинентальної ракети «Рубєж». Сам «Орєшник» існує лише в кількості декількох дослідних зразків. Він розповів, що за часи СРСР у КБ «Південному» створили проєкт міжконтинентального рухомого твердопаливного ракетного комплексу «Універсал». Цей проєкт віддали на реалізацію московському інституту теплотехніки.
Кочетков написав, що пізніше росіяни змогли реалізувати цей проєкт «Універсал». Таким чином з’явився «Тополь-М», який знаходиться на озброєнні армії рф. Однак «Тополь-М» теж модернізували й замість трьох ступенів, нова ракета має вже два ступені. Так з’явився «Ярс», який російські джерела називають «молодшим братом Тополя». Вага цієї ракети складає 50 тонн, а дальність польоту — 6 тисяч кілометрів.
«Десь у 2017 році у недоімперії писали у ЗМІ, що планується модернізація “Ярсу” — хочуть зробити нову платформу розведення боєголовок, щоб підвищити їхню швидкість польоту, що ускладнить перехоплення системами ПРО. Оце й повинно було стати “Рубежем”», — додає Кочетков про нову ракету росіян.
За даними Кочеткова, тоді проєкт не реалізовували через брак коштів, однак після вторгнення в Україну, почалося й фінансування ідей для «Рубєжу». За основу взяли конструкцію «Ярсу», яку зменшили, однак збільшили кількість бойових блоків — з 4 до 6. Дальність польоту зменшилась до 3-4 тисяч кілометрів. При падінні ракета здатна розвивати швидкість у 7-10 швидкостей звуку.
«Бойова ефективність "Орєшника" без ядерного оснащення вкрай сумнівна. Це все одно, що кар’єрним самоскидом піцу розвозити. Точність буде плюс-мінус 100 метрів, а то й гірше, а звичайної вибухівки кожна боєголовка зможе нести близько 100 кілограмів — все одно, що російська система залпового вогню «Торнадо», — написав Кочетков.
Експерт розповів, що сучасна зброя, на зразок американського THAAD, або ізраїльського «ХЕЦ», все ж може збивати таку гіперзвукову зброю. Однак припустив, що навряд Україна зможе отримати такі зразки ПРО.
«Історія з залякуванням “Орєшником” скоро піде на спад, а реальна загроза від нього не є критичною. Значно гірше виглядає, як на мене, загальний тренд на спрощення сприйняття ядерної зброї, як чогось можливого у цій війні. З путінізмом треба всім світом кінчати до того, як навіжений диктатор спробує реалізувати свої погрози», — резюмував Кочетков.
Раніше ми писали, що кількість постраждалих через ракетну атаку Дніпра зросла до 3, у Кривому Розі ж постраждала 31 людина. Окрім того, з'явилися відео ударів по Дніпру, а пропагандистці захаровій сказали мовчати. Також дивіться, що розповіли у реабілітаційному центрі в Дніпрі, який постраждав внаслідок ворожої ракетної атаки.