Це збереже ваші дані: у Держспецзв’язку дали поради, як створити надійний і простий у запам’ятовуванні пароль

Це збереже ваші дані: у Держспецзв’язку дали поради, як створити надійний і простий у запам’ятовуванні пароль
У Держспецзв'язку розповіли, як створити надійний і простий пароль

Майже не кожен українець користується соціальними мережами, інтернет-банкінгом та іншими сервісами, де потрібно створювати пароль. Проте через швидкий темп життя, чималу кількість інформації, можна просто забути пароль. Так його, можна відновити, однак це займає час, особливо якщо були налаштовані різні способи захисту даних. Навіть не варто згадувати, яких зусиль потребує відновити пароль від Appstore.

Звісно всі паролі можна записувати на листочок або зберігати в пам’яті комп'ютера, телефона. Однак листочок можна загубити, випадково викинути, а ґаджет може підвести у відповідальний момент. У Держспецзв’язку дали поради, як створити надійний і простий у запам’ятовуванні пароль. Про це повідомляє Інформатор.

Як же створити надійний пароль?

 

  • використовуйте для паролів фрази, які ви знаєте і точно згадаєте. Це можуть бути рядки з віршів, цитати, пісні, потаємні мрії, плани, якісь важливі для вас думки;
  • використовувати перші літери кожного слова знайомої фрази як основу комбінації для пароля. Наприклад, фразу "КіберПес любить гризти мамині капці та одяг!" можна перетворити на пароль із додаванням символів - Kplgmkto!#24;
  • використовувати всю фразу як пароль. Для прикладу фахівці взяли крилатий вислів Лесі Українки “Без надії сподіваюсь”. І виходить BezNadiiSpodivaius, залишилося додати лише спеціальні символи;
  • можна поєднувати перші склади чи частини кількох слів фрази. Афоризм Сковороди можна перетворити на надійний пароль. Із “бери вершину і матимеш серединуˮ виокремлюємо перші склади і отримуємо “BeVerMaSer”. Додаємо символи і отримаємо надійний пароль. 

 

Також фахівці зі спецзв’язку радять змінювати деякі букви на спеціальні символи. Наприклад, можна замість букви “о” зробити символ відсотка, або будь-який інший. Це вже на ваш особистий розсуд.

 Нагадаємо, ми писали про те, що в Україні водіїв по-іншому перевірятимуть на стан наркотичного сп'яніння. Також повідомляли, як у мобільному застосунку “Дія” з’явиться функція бронювання від мобілізації. Ще читайте, що нардепи пропонують карати студентів та науковців за плагіат та використання ChatGPT в своїх роботах. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube