Адвокат із Дніпра Станіслав Ліфлянчик розповів, що в Україні штрафи не стягуються автоматично. Для цього уповноважені органи мають винести відповідну постанову, у більшості випадків — це суд. Після — виконавча служба відкриває виконавче провадження, накладає заборони відчуження всього майна боржника та арештовує всі банківські рахунки.
Зверніть увагу, за виконавчим документом можуть стягнути кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна.
“Тож так чи інакше звернення стягнення і арешти можуть бути здійснені виключно на майно та кошти, що перебувають у власності боржника. Однак якщо у громадянина є кредитна картка з відкритим кредитним лімітом, то це зовсім не означає, що той кредит був взятий”, — каже адвокат Станіслав Ліфлянчик.
Якщо у вас є кредитна картка з певним кредитним лімітом, можете не хвилюватися, що з неї спишуть гроші для оплати штрафу. Виконавча служба не має повноважень, що встановлювались би законом України “Про виконавче провадження”, примусово списувати кредитні кошти боржника в рахунок сплати його заборгованості, створюючи ще більшу заборгованість.
“А якщо таке і відбудеться, то ви завжди можете позиватись до суду і з великою ймовірністю виграти справу, стягнувши з винних всі ваші збитки та вартість правничої допомоги”, — додав адвокат.
Нагадаємо, що у Monobank з’явилась нова функція “дружні банки”. Писали ми й про те, що “ПриватБанк” відстояв у Верховному суді право на ТРЦ “Приозерний” у Дніпрі. Також читайте, що Мonobank оновив дизайн застосунку.