Чи можуть в Україні чоловіки відмовитися від повістки: деталі

Чи можуть в Україні чоловіки відмовитися від повістки: деталі
Як складається акт відмови від повістки

З 18 травня в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію. Якщо чоловік отримав повістку, він має право від неї відмовитися. Для цього представник, уповноважений вручати документ, має скласти відповідний акт.  

Після акт відмови від отримання повістки до керівника районного (місцевого) територіального центру комплектування, де його зареєструють. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради. 

Тоді поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, має провести адміністративне затримання. А також доставити громадянина до районного (місцевого) ТЦК на підставі статей 261 та 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

“Відповідно до статті 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення, загальний строк адміністративного затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, становить не більш як 3 години. Але, наприклад, в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення, строк затримання може становити до трьох діб”, — йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, як ВЛК оцінює здоров'я військовозобов'язаних. Писали ми й про те, чи надсилатимуть електронні направлення на ВЛК через застосунок “Резерв+”. Також читайте, що у Міноборони розповіли, як часто чоловікам потрібно проходити ВЛК. Інформатор повідомляв, чи матимуть чоловіки, що здобувають другу вищу освіту, відстрочку від мобілізації.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube