RU

Чи подолає Дніпро нелегальний тютюн?

Чи подолає Дніпро нелегальний тютюн?

Читать на русском

Читать на русском
Чи подолає Дніпро нелегальний тютюн?
В регіоні пройшла нарада щодо боротьби із нелегальним обігом підакцизних товарів

14 травня пройшла чергова нарада з учасниками регіональної робочої групи щодо боротьби із нелегальним обігом підакцизних товарів на території Дніпропетровської області за участю представників правоохоронних і контролюючих органів на якій було презентовано останнє дослідження аналітичної групи Kantar Ukraine за лютий-березень 2024 року щодо ринку нелегальної торгівлі тютюновими виробами. 

За словами народного депутата України Дмитра Припутня, попри позитивні зміни щодо обсягу наповнення Державного бюджету від надходжень з продажу підакцизної групи товарів (Дніпропетровська область займає перше місце серед інших регіонів), нажаль ми продовжуємо залишатись лідером серед інших областей за відсотком нелегального сектору тютюнових виробів (18%). 

За результатами аналітичного дослідження основним джерелом розповсюдження є кіоски (33%), магазини (30%) та вулична торгівля (18%). 

Майже 32% нелегальної продукції сьогодні мають ознаки підроблених акцизних марок, що взагалі є «трендом» останнього часу.

Народний депутат Дмитро Припутень
Народний депутат Дмитро Припутень

За словами Дмитра Припутня, підробки є якісним та виготовленими професійно. Відрізнити таку підробку від справжньої акцизної марки доволі складно. 

Станом на березень 2024 року, в цілому по країні, ситуація дещо покращилась. Так відсоток нелегального ринку зменшився та на сьогодні дорівнює 19,1% (у жовтні 2023 - 25,7%). Лідером залишається продукція маркована написом Duty Free - 9,2%, підроблена продукція - 8,7%, контрабанда - 1,2%.

Загалом обсяг нелегальної продукції складає 7 млрд цигарок, розмір несплачених податків у бюджет України складає майже 24 млрд гривень.

Область - лідер за відсотком нелегального сектору тютюнових виробів (18%)
Область - лідер за відсотком нелегального сектору тютюнових виробів (18%)

На засіданні окреме питання було присвячене порушенням на ринку світлих нафтопродуктів. Так за останній час правоохоронцями області було задокументовано низку фактів нелегального продажу пального з транспортних засобів (бензовозів), які здійснюють незаконний продаж нафтопродуктів без жодних документів, просто курсуючи містом. Клієнтами таких пересувних АЗС є переважно підприємці, що займаються регулярними перевезеннями, у тому числі пасажирськими.

Статтею 161-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за продаж пального без реєстрації субʼєктом господарювання та без наявності необхідних дозвільних документів. Санкція за дане правопорушення передбачає не лише великий штраф, а й конфіскацію обладнання, пального, ємностей та транспортних засобів. 

23 квітня Верховною Радою України у першому читанні було прийнято проєкт закону №9364, що кардинально змінює підходи до адміністративної та кримінальної відповідальності у сфері незаконного обігу підакцизних товарів. Наразі законопроєкт проходить підготовку до другого читання у головному комітеті.

Загалом обсяг нелегальної продукції складає 7 млрд цигарок
Загалом обсяг нелегальної продукції складає 7 млрд цигарок

Рекламний матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.