RU

Чи повинен новий власник квартири повертати борги за комуналку попереднього хазяїна: судова практика

Читать на русском

Читать на русском
Чи повинен новий власник квартири повертати борги за комуналку попереднього хазяїна: судова практика
У департаменті правового забезпечення міської ради розповіли, чи має новий власник житла сплачувати борги попереднього хазяїна

Новий власник квартири не повинен повертати борги попереднього хазяїна житла за комунальні послуги, якщо суд установить, що він не зобов’язувався їх сплачувати. Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради навів приклади з судової практики стосовно даного питання. Так, Верховний суд погодився з позицією суддів попередніх інстанцій, які задовольнили позов до комунального підприємства, в якому позивачка просила виключити з обліку по її особовому рахунку заборгованість попередніх власників квартири.

Верховний Суд вказав, що споживачі мають оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони ними користувались фактично (стаття 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”). Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.

“Також Верховний Суд вказав на безпідставність касаційної скарги в частині незастосування судами частини 3 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», згідно з якою у разі відчуження квартири чи нежитлового приміщення відбувається набуття новим власником усіх обов'язків попереднього власника як співвласника. Зазначена стаття регулює обов'язки співвласників багатоквартирного будинку. Відповідно до частини 2 цієї статті кожен із них несе зобов'язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника", – йдеться у публікації.

У цьому випадку йдеться про перехід від попереднього власника до нового обов'язків саме як співвласника багатоквартирного будинку, а не боргів попереднього власника за житлово-комунальні послуги. ВС вказав, що чинне законодавство не передбачає обов'язку покупця квартири сплачувати борги попередніх власників (наймачів) квартири за отримані ними раніше житлово-комунальні послуги, якщо це прямо не оговорено в договорі купівлі-продажу.

Нагадаємо, раніше ми писали, чому українцям вирішили знов відключати світло, газ та воду. Також читайте, як у Дніпрі та області за 2023 рік змінилась вартість квартир та оренди житла. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в Україні попри війну зростають комунальні тарифи.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.