Чому економити світло потрібно вже зараз: голова правління "Укренерго" в Дніпрі пояснив причини

Чому економити світло потрібно вже зараз: голова правління "Укренерго" в Дніпрі пояснив причини
Подбайте про енергозабезпечення України

В Дніпро завітав голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький. Він відповів на поширені питання українців. Деякі стосувались напряму Дніпропетровської області. Наприклад, чи вистачає наразі потужностей для покриття витрат регіонів. Або як готуватись до зими і чому про це слід думати вже зараз. А також чим загрожує зухвале використання кондиціонерів влітку (спойлер: зі здоров’ям це не пов’язане).

Пресконференцію Володимир Кудрицький дав у пресцентрі “Відкритий”. Тезово про головне – в матеріалі Інформатора. 

 

Який стан електроенергії в Дніпропетровській області?

“На сьогодні ми покриваємо витрати області. Якщо говорити про саму мережу, ми здатні передати з української системи - як Дніпру і Кривому Рогу, так і області – достатні обсяги потужності, щоб всі споживачі були зі світлом. Ми маємо запас міцності, але розуміємо, що взимку споживання зростає, і ми повинні максимізувати цей запас на випадок, якщо ворог продовжить атакувати Дніпропетровщину і об’єкти енергетики”.

Задача полягає в тому, щоб відновити якомога більше енергооб’єктів і запастись енергією всередині області. Опалювальний тиждень розпочнеться через 12 тижнів. 

Чому потрібно заощаджувати електроенергію?

Економія електроенергії допоможе прозимувати легше тому, що:

  • ми не палимо додаткові обсяги вугілля, газ і не використаємо воду з каскаду Дніпровських водосховищ додатково. З цими запасами і перейдемо в зиму
  • в липні-серпні енергоблоки, які використовують для виробництва енергії, можуть піти в ремонт. ЦЕ не можуть дозволити прямо зараз тому, що потрібні додаткові потужності
  • чим менше споживаємо електроенергії – тим менше платимо за світло. 

Чому це потрібно робити вже зараз?

Зараз на енергосистему є суттєве перевантаження через те, що одні електростанції на плановому ремонті, інші – на відновленні після пошкоджень. Окрім того, всі включають кондиціонери. Відповідно, зростає споживання. 

“Щоб ви розуміли, це можуть бути масштаби 1 або 2 атомних блоків. Цей ефект спеки є ефектом додаткового застосування кондиціонерів. Тому наш заклик споживачів полягає в тому, щоб трохи цей ефект пригасити, поки багато блоків у ремонті”. 

Попри це масові відключення світла не плануються. 

Українці економлять, але експорт електроенергії триває – чому так?

Трошки пояснив систему імпорту та експорту. Річ у тому, що енергія – це товар, який потрібно споживати в момент виробництва. В Україні бувають сонячні дні, тоді стається надлишок енергії. Зайвий запас експортують до інших країн. Але наразі ми переважно імпортуємо. 

До речі, за три години до повномасштабного вторгнення Україна від’єдналась від системи електропостачання росії та білорусі і доєдналась до європейської. Ніхто не був попереджений про вторгнення, такий збіг. Але це в тому числі допомагає Україні покривати дефіцит енергії, коли він виникає. 

Що буде з цінами?

Посилаючись на публічні заяви посадовців, Володимир Кудрицький запевнив, що ціни на електроенергію для споживачів не піднімуться. На гуртовому ринку ціна також залишається стабільно, але голова правління зауважив – її сплачує бізнес. І від цієї ціни залежить імпорт електроенергії під час її дефіциту в Україні, адже він здійснюється не державно, а гравцями ринку. Тому вартість електроенергії має відповідати цінам наших сусідів. Але як довго вартість залишатиметься стабільною і чи чекати на підвищення – сказати не може, бо за це відповідають інші структури.

Раніше ми писали про те, куди мешканцям Дніпра і області передавати показання газового лічильника. Також читайте, чи підвищать ціну на газ для населення. Повідомляли і про те, чи діятиме нічний тариф для споживачів електроенергії

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube