Щомісячна передача показань електролічильника – це проста дія, яка напряму впливає на суму у платіжці. Ігнорування може призвести до завищених нарахувань, накопичення боргу та навіть відключення електроенергії. Якщо в будинку немає автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), відповідальність за передачу показань лежить на клієнтові.
Інформатор дізнався в YASNO (ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги”), які наслідки виникають у разі відсутності внесення показань від абонента.
Для цього відведено 5 днів щомісяця – за 2 дні до кінця поточного місяця і протягом 3 днів наступного. Наприклад, у цьому місяці це період з 29 червня по 3 липня.
Якщо клієнт не передає показання, оператор системи розподілу змушений рахувати споживання по середньому, а не за фактом. У результаті сума в рахунку може бути вищою, ніж мала бути за фактичне споживання. Через кілька місяців може сформуватися борг, а його несплата може призвести до відключення електропостачання.
Поширена помилка – не передавати показання, якщо в квартирі ніхто не проживає. Насправді в такому випадку розрахунок відбувається знову ж таки по середньому. Щоб цього уникнути, потрібно щомісяця передавати ті самі, незмінні показання.
Передача показань через онлайн-сервіси YASNO сьогодні займає менше однієї хвилини:
Важливо пам’ятати, що передача показань – це не формальність, це єдиний спосіб платити саме за те, що ви використали, а не за розрахункові обсяги. Приділіть цьому процесу одну хвилину на місяць і ви завжди будете впевнені, що ніяких зайвих витрат за світло не виникне.
Платон Бережний