“Давайте поговоримо”: міністр культури Ткаченко пропонує регулювати Telegram й TikTok в Україні

“Давайте поговоримо”: міністр культури Ткаченко пропонує регулювати Telegram й TikTok в Україні
У Мінкульті обговорюють регулювання Telegram в Україні

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко запропонував врегулювати роботу Telegram та встановити над нею певний контроль. Причиною для цього стало повідомлення від глави української розвідки Кирила Буданова, що російська фсб має "ключі" до Telegram України. На думку міністра, перевага "Телеграм" - у швидкому донесенні інформації, зокрема й для населення на тимчасово окупованих територіях. 

Водночас там функціонують "анонімні телеграм-канали і величезна кількість російських активностей". Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Окрім того, в месенджері немає зворотного зв'язку. Тому українці не мають змоги розуміти, хто є власниками Telegram-каналів та чи несуть вони ризики. 

“Тому що Telegram-канали збирають кошти, і ми не знаємо чи платять вони податки - це перше питання. Друге питання - це знов таки з точки зору прозорості, власності, співпраці з суспільством, і розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається”, - повідомив Ткаченко.

Врегулювання та контроль Telegram

За словами Ткаченка, наразі питання регулювання роботи Telegram знаходиться на стадії “давайте поговоримо”. Він закликає експертів долучитися до обговорення оцінки взаємодії держави з цією соцмережею. При цьому Telegram підпадає під закон “Про медіа” й повинен звітуватися.

Водночас у Мінкульті запевнили, що довести зв'язок між Telegram та російською фсб складно, але переконані, що закритість цієї соцмережі викликає багато питань.

“Переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з телеграмом немає, викликає багато запитань і сумнівів”, - розповів міністр.

Заборона інформувати про атаки рф в соцмережах

Згідно з повідомленням речника Повітряних сил ЗСУ полковника Юрія Ігната, адміністраторів Telegram-каналів, які надають інформацію про рух ворожих об'єктів у реальному часі, притягуватимуть до кримінальної відповідальності.

За словами Ігната, існує значна кількість таких каналів, тому важливо контролювати їх діяльність. Розміщувати скріншоти та надавати інформацію про рух ворожих повітряних об'єктів у реальному часі заборонено, оскільки ця інформація може бути використана противником при плануванні ракетних атак.

Раніше ми писали, що російська ракета влучила по багатоповерхівці в Умані, щонайменше 15 загиблих. Також читайте, що Володимир Зеленський відреагував на ворожу атаку на Дніпро та Умань. Писали ми й про те, що сили ППО збили 7 ракет над Дніпропетровською областю.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube