RU
Головна
Україна
15:26, 18 Вересня
Информатор UA

Интро

В українських Карпатах пішов сніг. Сніжило на горі Піп Іван Чорногірський. Західна Україна завжди першою відчуває наближення зими. Про це повідомляє Інформатор посилаючись на Інформатор Україна.  Станом на 08:15, 18.09.2022 на горі Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена. Падає сніг. Піп Іван Чорногорський Піп Іван — одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020.5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гора масивна, має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні осипища—ґреготи. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Розташована в межах Карпатського національного природного парку. Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп № 16. На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон». За місцевими переказами Верховинського району Івано-Франківської області, свою назву гора дістала від скелі на вершині, яка нібито нагадувала священника. Нині скеля не існує. За іншими фольклорними джерелами, назва гори походить від вітру, який там попіває (поспівує) — через це місцеві гуцули називають гору Попіван. Є припущення, що нібито у 30-х роках ХХ ст. існував проєкт перейменування гори Піп Іван на «Розспєваний», однак не був здійснений. Раніше ми казали, що Дніпро та область накриє туман.

Де в Україні випав перший сніг

Читать на русском
Де в Україні випав перший сніг

Перший сніг

В українських Карпатах пішов сніг. Сніжило на горі Піп Іван Чорногірський. Західна Україна завжди першою відчуває наближення зими.

Про це повідомляє Інформатор посилаючись на Інформатор Україна

Станом на 08:15, 18.09.2022 на горі Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена. Падає сніг.

Піп Іван Чорногорський

Піп Іван — одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020.5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гора масивна, має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні осипища—ґреготи. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Розташована в межах Карпатського національного природного парку. Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп № 16. На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон».

За місцевими переказами Верховинського району Івано-Франківської області, свою назву гора дістала від скелі на вершині, яка нібито нагадувала священника. Нині скеля не існує. За іншими фольклорними джерелами, назва гори походить від вітру, який там попіває (поспівує) — через це місцеві гуцули називають гору Попіван. Є припущення, що нібито у 30-х роках ХХ ст. існував проєкт перейменування гори Піп Іван на «Розспєваний», однак не був здійснений.

Раніше ми казали, що Дніпро та область накриє туман.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.