RU

Депутат з Дніпра в телеетері відмовився розмовляти українською

Читать на русском

Читать на русском
Депутат з Дніпра в телеетері відмовився розмовляти українською
Для Максима Бужанського це виявилось принциповим питанням

В студії обговорювали тему того, що Максим Бужанський не голосував за встановлення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом 8 травня. Депутата запросили до студії, але він відповідав російською. На прохання перейти на державну мову Бужанський давав відмову, і це була його принципова позиція. 

Про це повідомляє Інформатор. 

Нагадаємо, починаючи від 2023 року День пам’яті та перемоги над нацизмом відзначатимуть на офіційному рівні 8 травня – відповідне рішення ухвалили депутати Верховної Ради. “За” проголосували 317 осіб. Ведучий програми на телеканалі "Київ24" запросив до обговорення нардепа з Дніпра від партії “Слуга Народу” Максима Бужанського. Він відзначив, що пан Максим не голосував і за деколонізацію топонімів України. За словами ведучого, “Рух ЧЕСНО” неодноразово звертався до керівника фракції Давида Арахамії щодо того, чому Бужанський досі залишається в партії. Але відповіді так і не отримав.

Ведучий запросив до телеетеру самого нардепа. Звернувся до нього звичним гаслом “Слава Україні”. Після нетривалої паузи Максим відповів “Так, слава Україні”. І почав відповідати російською мовою. Ведучий попросив його перейти на державну мову. 

“Ви можете мене попросити, про що завгодно. Я буду робити так, як вважаю за потрібне”, - відповів Бужанський.

Після цього між ведучим і нардепом розпалилася справжня мовна дискусія. Максим посилався на статтю 10 Конституції України, яка визначає українську мову як державну, але дозволяє розвиток і вільне використання інших мов також. Окрім того, він заявив, що пів країни спілкується російською.

Далі лунала суперечка щодо мовного закону. Ведучий наполягав на тому, що представники Верховної Ради мають розмовляти українською, в той час, як Максим Бужанський заявляв, що цю правку депутати прибрали з законопроєкту. Також він посилався на Закон України “Про регламент”.

Ведучий намагався вийти з юридичної площини питання і питав, чи знає пан Бужанський українську. Депутат відповів, що знає, але спілкуватися має намір лише рідною.

Дискусія (як і будь-яка інша, що стосується мовного питання) тривала довго – до того моменту, як нардеп залишив студію, від’єднавшись від відеоконференції. Співрозмовник заявив, що це його принципова позиція – в студії представники влади України мають спілкуватись українською. Він робить винятки для представників міжнародних місій чи закордонних інституцій у тих випадках, коли людина не володіє українською мовою.

Раніше ми писали про мовний скандал в одній зі шкіл Дніпра. Також публікували перелік книжних новинок травня: дієвий спосіб "прокачати" українську. Читайте і про перейменування деяких вулиць і проспектів у Дніпрі.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.