Директорка отримала догану, а вчителька перебуває за кордоном: нові подробиці мовного скандала в Дніпрі

Софія Єлагіна

З'ясувалися нові деталі історії щодо мами школярки, яка зробила зауваження вчительці через використання російської мови під час уроків. Виявилось, що і дівчинка, і педагог наразі перебувають за кордоном. Директорка заперечує булінг і каже, що поговорила і з вчителькою, і з батьківським комітетом. Втім, від догани її та педагога це не врятувало. Як і від державних перевірок з боку мовного Омбудсмена України. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на матеріали "Радіо Свобода" та "УП. Життя"

Як вдалося з’ясувати журналістці Радіо Свобода Юлії Рацибарській, дівчинка вчиться в Дніпрі дистанційно, адже наразі вона з мамою перебуває в евакуації за кордоном. Посилаючись на розмову з жінкою, видання зазначає, що вчителька після конфлікту під час уроку написала у вайбер в спільний чат про те, що поставить школярці трійку, а не сімку. Це є конфіденційна інформація. Згодом вона видалила повідомлення, але діти побачили його. І почали знущатись з Євдокії, вважаючи, що треба захистити вчительку. 

“Почали писати в загальному чаті для дітей – обговорювати це, погрожувати моїй дитині, влаштували опитування, хто за те, щоб вигнати з класу Євдокію. Одна дитина надіслала моїй доньці близько 70 повідомлень з погрозами”, – цитує видання Олену. 

Після розголосу цієї проблеми батьки вибачились перед дівчинкою, але її мама Олена каже, що це формальність. Як і засідання комісії щодо цькування дитини. Тому мати заявила, що подала звернення до мовного Омбудсмена України та Нацполіції. 

Журналістка поцікавилась думкою у директорки школи Наталії Пешехонової. Вона повідомила, що вчителька лише відповіла російською на питання учня про тести: “На уроці все розповім”. Мама, за словами керівниці школи, почала казати неприємні речі вчительці, тому педагогу довелося від’єднати її від етеру. Через кілька хвилин вона доєднала дитину до уроку. 

У директорки в той час теж йшов урок, тому вона розібралася з конфліктом трохи згодом. Наталія поговорила з вчителькою та головою батьківського комітету. Вирішили, що батьки поговорять зі своїми дітьми і пояснять необхідність поводитись тактовно. Вчителька потрапила до стаціонару в лікарню. Тим часом в школи провели батьківські збори і запросили офіцера з поліції. Факт булінгу не підтвердився. 

Мама дитини скаржилась, що їй не надали протокол з засідання комісії. натомість директорка сказала, що не має права надсилати внутрішньошкільні документи. Вона перевірила робочі чати майже всіх вчителів і запевнила – розмови ведуться українською. Також Наталія надіслала папку з поясненнями мовному Омбудсмену і вважає, що конфлікт вичерпано. 

“Радіо Свобода” взяла коментар у начальниці відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики міськради Людмили Кошман. Вона сказала, що директорка і вчителька отримали догани, остання – за недотримання мовного законодавства. Перед цим вони поговорили з керівництвом і педагогами школи, а також відвідали уроки. 

Взагалі Людмила розповіла виданню, що за минулий рік управління отримало три скарги за недотримання мовного законодавства в школах Дніпра. На всі випадки реагували перевірками. Але контролювати це питання мають керівники шкіл. 

“У законодавстві прописано, які питання є автономними, ми в них не маємо права втручатися. Але якщо є заява – ми можемо створювати комісію, взяти пояснення в керівника, розглядати питання й повідомляти про результати. Грубих порушень у закладах немає. Це явище – немасове”, – наводить “Радіо Свобода” цитату посадовиці. 

Реакція мовного омбудсмена 

Тарас Кремінь сказав в коментарі “УП. Життя”, що до нього дійсно зверталися через порушення мовного законодавства в Дніпрі. Він вирішив проконтролювати на рівні держави застосування української мови в школах. Перевірку продовжили на місяць. Уповноважений також повідомив, що порушниця наразі перебуває за кордоном і проводить уроки дистанційно. За словами Тараса Креміня, адміністрація школи за власної ініціативи запросила його до школи і визнала свою провину. 

Раніше ми пояснювали, чи діятиме учнівський квиток в громадському транспорті Дніпра влітку. Також читайте, коли в Україні планують повертатися до очного навчання. Писали і про нового Омбудсмена в Дніпропетровській області

No ad for you