Антикорупційна громадська організація дослідила роботу 70 міських рад під час війни. Міста отримали статус “прозорого”, “частково прозорого” та “непрозорого” залежно від відкритості та ефективності влади. Дніпро – в категорії лідерів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на звіт Transparency International. Зазначається, що в умовах війни доступ до окремих розділів та сторінок є обмеженим. Це пояснюється ризиком для безпеки. Фахівці підрахували, що в середньому українські міста дотримувались вимог законодавства всього на 47,8%, тобто менше половини. Статус “частково прозорого” отримали 10 міст України. А Дніпро визначено “прозорим”.
В Transparency International наголошують: прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування.
«Військова агресія росії проти України стала справжнім викликом і перевіркою на стійкість для усіх українських міст. Водночас до України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України. Тож наша команда розробила для цього комплексні рекомендації», — зауважує керівниця програми «Transparent cities/Прозорі міста» Олена Огороднік.
Організація надала перелік найкращих практик, які втілювали українські міста:
А для того, щоб підсилити спроможність міст, Transparency International розробили наступні рекомендації:
Організація займається розробкою та впровадженням змін задля зниження рівня корупції. Одна з таких програм – «Transparent cities/Прозорі міста», яку започаткували ще в 2017 році. Вона передбачає рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. “За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%”, – зазначають в організації.
Нагадаємо, Борис Філатов показав масштабну реконструкцію на лівому березі Дніпра. Також читайте про новий житловий масив між Перемогою та Соколом.
Платон Бережний