Дух часу: як виглядав Дніпро 59 років тому

Олег Більдін

OldMaps – це історичні інтерактивні мапи. На них можна побачити, якими були Дніпро та інші міста України у різні роки. Тепер там стало більше на один історичний шар.

Автор проекту Артем Костюк додав знімки, зроблені у 1964 році. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт OldMaps. Коментарі Артема приводимо перед фото.

На місці іподрому навпроти 16-і лікарні з’являється новий мікрорайон. У 1964 році ще видно контури бігових доріжок, а в 1965 році вони вже зникли. На їх місці – нові будівлі. Також знизу ліворуч – стадіон "Метеор" у процесі побудови у 1964 році (і майже побудований у 1965 році).

Старий автовокзал у 1965 році також майже побудований, коли як у 1964 будівлі ще немає. До речі, на місці автовокзалу було трамвайне кільце. Трамваї 8 та 11 маршрутів розверталися у цьому місці. Якщо придивитися, кільце видно.

Вулиця Курчатова без трамвайних рейок, саме тоді трамваї розверталися на місці старого автовокзалу.

Вулиця Василя Сухомлинського (Совхозна) з’явилася між 1964 та 1965 роками.

До речі, сама вулиця спочатку мала трохи іншу траєкторію. Донецького шосе, звісно, ще немає.

Залишки фортеці Катеринослав-1 у порівнянні з зимовим знімком 1965 року. Тут треба звернути увагу більше на 1965 рік, де у північній частині фортеці дуже чітко видно два фундаменти квадратної форми (проглядаються вони як мінімум з 1943 року).

 Прогрес будівництва Центрального мосту рівно за рік.

 Або за рік у порівнянні з 1963 роком.

У ці роки відбувається забудова мікрорайону в районі вулиць Калинової, Калнишевського, Батумської.

Про житлові масиви Перемога, Тополя, Червоний Камінь у 1964-му ще не було мови.

Намивати територію під Перемогу почнуть лише в 1967-1968 роках.

Раніше ми писали, який вигляд із космосу мав Дніпро майже 40 років тому. Писали ми й про те, як у Дніпрі виглядає зсередини одна з найстаріших у місті водонапірних веж. Також читайте, що із “Дніпровського Стоунхенджу” археологи передали до музею міста стародавні артефакти.

No ad for you