Мер Дніпра Борис Філатов повідомив, що у ситуації з Палацом студентів його фактично намагаються звинуватити у “рейдерському захваті будівлі”. Він наголосив, що Палац пропонували передати громаді, а не йому чи якійсь конкретній компанії. Крім того міський голова відповів і на звинувачення в тому, що він начебто не пропонував допомогу Палацу без передачі його на баланс міста – на це Філатов надав документи, що можуть суперечити таким заявам.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Бориса Філатова.
За його словами, міськраду та його особисто звинувачують у рейдерському захопленні будівлі. Проте мер наголосив, що будівля не є чиєюсь конкретною власністю, а належить саме народові. Проте, як каже Філатов, коли профспілки передали її ДНУ, тоді “в неї й почався поступовий занепад”.
“Друге. Коли ви своїми чорними ротами брешете, мовляв, «Філатов хоче забрати в нас Палац», то ви не плутайте Філатова і територіальну громаду. Чи варто нагадувати, що в мене немає особистого «водоканалу», «електротранспорту» чи «палаців дітей та юнацтва»? Усе це належить Місту та його мешканцям”, – додав мер.
Також він надав ряд документів. Зокрема, це лист міністрові освіти і науки. У ньому описуються проблеми Палацу (як старі, так і ті, що виникли після обстрілів). Також у ньому заявляється про готовність міста допомогти з відновленням.
“Як відомо, після чергового обстрілу росіян 26 березня, внаслідок якого будівля Палацу студентів отримала суттєві пошкодження, міський голова Дніпра Борис Філатов разом із головою адміністрації Соборного району Володимиром Федоренком та начальницею управління з питань охорони культурної спадщини міськради Надією Лиштвою мали зустріч із керівництвом Палацу. Під час розмови було зазначено, що місто готове надати субвенцію для відновлення Палацу – незважаючи на те, що він не перебуває у власності громади”, – додав Борис Філатов.
За декілька днів після цього, за словами мера, пройшла зустріч радника міського голови та голови Координаційної ради з питань вищої освіти Олега Тупиці із ректором ДНУ Сергієм Оковитим. На ній, попередньо, теж йшла мова про субвенцію для початку відбудови палацу. Проте, керівництво навчального закладу так і не дало чіткої відповіді на цю пропозицію, через що міськрада додатково спрямувала Оковитому офіційного листа, у якому пропонується виділити кошти.
Пізніше, вже після 65-ї сесії міськради, депутати вирішили підтримати ініціативу щодо передачі Палацу студентів ДНУ у комунальну власність. Усе для того, аби можна було відремонтувати його силами міста. Тому Філатов наголошує, що пропозиції виділити кошти і без цього кроку були, проте їх, начебто, проігнорували.
Мер Дніпра додав, що міськрада планує запросити керівництво ДНУ на найближчу сесію. Усе для того, аби воно надало звіт про виконання охоронного договору, який уклали університет та місто у 2025 році. Також від представників ДНУ чекають і озвучення планів на утримання та реконструкцію будівлі Палацу студентів.
“Я втомився від цього постійного бруду. Утім брехуни, що вчепилися в майно та посади, мають нарешті усвідомити, що дурисвітство зрештою завжди призводить до дуже ганебного кінця”, – додав Борис Філатов.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Борис Філатов офіційно звернувся до Міносвіти, аби Палац студентів та “Акваріум” ДНУ передали місту. Також читайте, що Володимир Зеленський у Дніпрі завітав до ДНУ імені Олеся Гончара. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Дніпрі в університеті Гончара з’явилося друге в Україні розумне укриття для студентів.