5 лютого у Дніпрі офіційно відкрили друге в Україні розумне укриття для студентів. Безпечна зона знаходиться в головному корпусі університету імені Олеся Гончара. Перше подібне укриття в Україні створили у науково-технічній бібліотеці для студентів КПІ імені Ігоря Сікорського, що у Києві.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на CLUST SPACE.
Проєкт реалізований коштами благодійників. В укритті облаштували все для комфортного навчання студентів. Його створили за концепцією smart shelter, тобто кожен метр має свою функцію. Загальна площа безпечного простору — 550 квадратних метрів.
Є великий open space, зона для занять спортом, компʼютерних ігор і відпочинку, кімнати для переговорів і практичних занять у групах, капсули для відеодзвінків, кімнати для самостійної роботи, кафетерій, вбиральні та душові. У такому укритті можуть вміститися близько 350 людей.
Уся інфраструктура, зокрема вентиляційна система, розрахована на тривале перебування за часів небезпеки. Будівництво цього укриття тривало 4 місяці й коштувало 350 тисяч доларів.
Наступним містом, в якому може з’явитися таке розумне укриття, стане Одеса. Наразі триває пошук інвестицій на будівництво.
Знімальній групі Інформатора вдалося побувати всередині нового укриття на наступний день після відкриття. У безпечній зоні ми побачили все необхідне для організації та безпечного проведення студентських заходів. Приміщення дуже теплі та освітлені. Серед іншого, в шелтері для студентів створюють буккросинг, аби здобувачі освіти могли обмінюватися знаннями та книжками. Працює це дуже просто: людина залишає свою книгу, яку вже прочитала, та бере нову серед тих, що є на полиці. Таким чином книги не припадають пилом.
Самі зали дуже просторі, є багато різних приміщень для комфортного проведення занять і не тільки.
Нагадаємо, що ДНУ потрапив до рейтингу THE World University Rankings 2025. Писали також, що у Дніпрі збираються витратити понад 60 мільйонів гривень на сонячні електростанції у школах. І повідомляли ми, що З 6 березня в Україні стартує реєстрація на Національний мультипредметний тест (НМТ)-2025.
Фото: Максим Якушев