Гідроакумулятори та гігантські повербанки: у ДТЕК розповіли, чи можна накопичити електрику на зиму

Гідроакумулятори та гігантські повербанки: у ДТЕК розповіли, чи можна накопичити електрику на зиму
Україна робить перші кроки у технології зберігання енергії

Через російські атаки Україна втратила майже половину гідроенергетики. Аби систему збалансувати, в країні можуть застосовувати графіки погодинних відключень світла. На жаль, сьогодні накопичити електроенергію у великих масштабах, як газ, неможливо. 

Втім, в країні вже працюють гідроакумулюючі станції. Вони підіймають воду і спускають її, коли виникає дефіцит. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію ДТЕК. 

Telegram oembed: https://t.me/informator_video/1164

Ця технологія залежить від погодних умов і не може використовуватися на постійній основі. Існує також нова технологія — energy storage — так звана батарейка, яка може накопичувати енергію, а потім віддавати її в мережу. Це можна порівняти з роботою повербанка. Однак забезпечити енергію велике місто або країну таким чином наразі неможливо”, — йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що над розробкою “гігантських повербанків” вже працюють такі країни, як США, Китай, Німеччина та Японія. Адже вони розуміють, що за цією технологією майбутнє стабільної енергосистеми. 

“Україна теж робить перші кроки у цьому напрямку. У 2021 році ДТЕК побудував першу в Україні систему зберігання енергії. Наразі її захопили росіяни. А робота над новими способами збереження енергії триває”, — акцентують в ДТЕК. 

Якщо відео у вас не відтворюється, ви можете подивитися його у нашому Telegram-каналі

Раніше ми писали, чи вимикатимуть жителям Покрова та двох районів області світло за графіками. Також читайте, що в Україну можуть повернутися спека та графіки відключення світла. Писали ми й про те, що в Україні виведуть в ремонт ще два енергоблоки АЕС.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube