Відповідно до законодавства України утримувати дитину до 18 років зобов'язані батьки. Однак бувають винятки, коли пара не одружена і запис про батька відсутній у свідоцтві про народження. Тоді для отримання грошей потрібно звернутись до суду.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу департаменту правового забезпечення міськради Дніпра.
Відповідно до статті 181 Сімейного кодексу України, саме батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно зі статтею 121 Сімейного кодексу України права та обов’язки батьків ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану.
Юридичний статус матері чи батька особа набуває лише в разі, якщо в актовому записі про народження дитини будуть вказані відповідні відомості про неї. Відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України, якщо мати новонародженого не перебуває у шлюбі, то відомості про батька дитини записуються зі її слів. Інформація про те, що запис зроблено за вказівкою матері, зазначається в Книзі реєстрації народжень.
Походження дитини від батька визначається відповідно до статті 125 Сімейного кодексу України:
“Отже, якщо у свідоцтві про народження дитини запис про її батька було зроблено згідно зі статтею 135 Сімейного кодексу України за вказівкою матері, то й права на звернення до суду про стягнення аліментів з біологічного батька дитини не виникає. Тобто, в цьому випадку не можливо стягнути аліменти з біологічного батька дитини”, - йдеться у повідомленні.
Батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду відповідно до вимог статті 128 Сімейного кодексу України. Для цього матері дитини слід звернутися до суду з позовною заявою про визнання батьківства.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, чи можна стягнути додаткові витрати на дитину після розлучення. Писали ми й про те, як призначити належного користувача вашим авто та не платити за нього штрафи. Також читайте про всі нюанси при отриманні посвідки про тимчасове проживання для іноземців.