Коли у березні українці переводитимуть стрілки годинників на літній час

Коли у березні українці переводитимуть стрілки годинників на літній час
Як зменшити вплив на здоров'я під час переведення годинника

В Україні протягом багатьох років тривають дискусії стосовно переводу стрілок годинників на зимовий та літній час. Станом на 2024 рік це рішення досі не прийнято. Незабаром, наприкінці березня, українці знову переводитимуть годинники.

У 2024 році на літний час, на годину вперед, переходитимуть в передостанній день березня — у ніч з 30 на 31 березня, о 3:00. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Таким чином у вихідні ми спатимемо на одну годину менше. І в українців не буде часу, щоб адаптуватися до нового графіку. 

Чи шкодить зміна графіку вашому здоров’ю?

Чимало лікарів сходяться у єдиній думці, що стрибки в часі негативно впливають на наші біоритми. Через це в людини може погіршуватися самопочуття, знижується працездатність, виникають головні болі та загострюються хронічні захворювання. 

Як зменшити негативний вплив на здоров'я після зміни часу?
Як зменшити негативний вплив на здоров'я після зміни часу?

Є декілька порад, які допоможуть зменшити негативний вплив зміни графіку на ваше здоров’я. Протягом наступних 4 днів, до переходу на "літній годинник", починайте вставати раніше. Спочатку на 15 хвилин, потім збільшуйте інтервал — 30, 45 хвилин. І це допоможе вам зробити перехід на новий графік не таким різким і увійти в новий ритм без шкоди для здоров'я.

Чому переводять годинники? 

Існує дві причини, чому в Україні годинник переводять двічі на рік. Це пов'язано з великими розмірами країни та для синхронізації часу з іншими державами. Якщо всі українці житимуть в одному часовому поясі, то це створить незручності, як для мешканців східних регіонів, так і для західних.

Сходить Сонце
Сходить Сонце

Наприклад, якщо залишити без змін тільки зимовий час, то виникне ситуація, що Сонце сходитиме вночі, о 3:00. І заходитиме теж завчасно, о 20:00. Якщо залишити літній час, то на Заході України Сонце сходитиме не раніше 9:00. Проте все ж існує варіант, як відмовитися від переводу годинників — запровадити два часові пояси в Україні. 

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що українці безкоштовно здавати аналізи в приватних лабораторіях та що для цього потрібно. Також читайте, коли надається допомога за викликом “швидкої” та чи потрібно за неї платити. Ще почитайте, як правильно викликати екстрену медичну допомогу.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube