З початку повномасштабного вторгнення винесли 6 877 вироків корупціонерам. Ця кількість менша за період до війни. Втім, лише у 1,5% справ порушників позбавили волі.
Частіше притягують до відповідальності корупціонерів з Львівської, Вінницької та Одеської областей. Про це йдеться у публікації “Опендатабот”, — пише Інформатор.
З початком повномасштабного вторгнення посадовці подавали декларації добровільно. Зараз же НАЗК це контролюватиме. Так, очікується, що кількість вироків зросте. Лідерами за кількістю винесених рішень є такі області:
Частіше засуджують корупціонерів за такими статтями:
“Варто зауважити, що кількість записів по регіонах скоріш відбиває процеси стабільної роботи судів, аніж реальну кількість та локалізацію корупціонерів”, — йдеться у публікації.
Зазначається, що Національне агентство з питань запобігання корупції змінило підхід до відбору та перевірок декларацій. Тобто, запровадили автоперевірки та повністю перевіряють лише, якщо декларація має високий рейтинг ризику. Так, поліцейські вже відкрили 126 кримінальних проваджень на основі повних перевірок НАЗК за 9 місяців цього року.
Раніше ми писали, що Дніпропетровська область — в лідерах за кількістю випадків самовільного залишення військової частини. Писали ми й про те, що Дніпропетровська область тримає лідерство за темпами перейменування топонімів. Також читайте, що Дніпропетровська область – лідер за кількістю боргів по аліментах.