Шахраї створюють фальшиві чат-боти банків в застосунку Telegram. Так вони хочуть викрасти дані платіжних карток і зняти гроші з рахунків. Аферисти намагаються копіювати логотипи, оформлення офіційних чат-ботів банків. При цьому вони підмінюють назву або сервісів із незначною орфографічною різницею.
А ще — використовують фейкові “галочки” верифікації. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Держспецзв’язку та центру протидії дезінформації.
Після чого присилають повідомлення про грошову допомогу, виграші та вимагають перейти в підроблений телеграм-бот нібито для оформлення заявки. Там вже потрібно ввести дані платіжних карток, коди банків, паролі. Так вони можуть отримати доступ до ваших рахунків.
Тому так важливо спілкуватися з банками через офіційні сайти, застосунки або гарячу лінію. І у жодному разі не вводити свої банківські дані.
“Надавай перевагу іншим каналам зв’язку з банками та установами: офіційний сайт, номер телефону, мобільний додаток. Потрібно скористатися чат-ботом? Знайди посилання на нього на офіційному сайті, в застосунку банку. Не оформлюй грошову допомогу через чат-бот”, — йдеться у публікації.
Раніше ми писали, що у Дніпрі судитимуть начальника підрозділу "Укрзалізниці", якого підозрюють в розтраті понад 3 мільйонів на ремонті залізничного мосту. Також читайте, що міськрада Дніпра витратить майже 33 мільйони гривень на відпочинок дітей в Карпатах. Писали ми й про те, що у Дніпрі у парку Зелений Гай за понад 2 мільйони замінюють дерев’яні сходи на металеві.