Мешканці Дніпра і області отримують екстрені повідомлення на телефон: що відбувається

Сергій Савчук

Нова система сповіщення про загрози

У середу, 7 вересня, оператори почали тестувати нову систему інформування населення. Вона працюватиме на технології Cell Broadcast. В неї багато переваг над SMS.

На першому етапі люди будуть отримувати лише текстові повідомлення, які не пов’язані з реальною загрозою. Ніяких дій громадянам не буде потрібно робити. Тестування проходитиме у Дніпропетровській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та місті Києві. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію ДСНС України.

Чим відрізняється нова система?

Повідомлення надходитимуть абонентам, які перебувають у радіусі дії базових станцій мобільного зв’язку. Тобто рятувальники в залежності від ситуації можуть відправляти інформацію мешканцям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні. До того ж значно зросте швидкість передачі повідомлень.

Ваш смартфон дасть звуковий сигнал навіть у беззвучному режимі, щоб ви точно звернули на нього увагу. Вібрація та гучний звук будуть тривати 15-20 секунд або до того моменту, поки їх не вимкне користувач.

Які вимоги до телефонів

Пристрої, які вийшли до 2019 року, з великою ймовірністю не будуть підтримувати Cell Broadcast. На вашому гаджеті має бути Android 11 та вище. Якщо ж ви користуєтесь продукцією Apple, то потрібен iOS від версії 14.5. За можливості оновіть ОС свого смартфона. У майбутньому перелік моделей смартфонів мають розширити.

Як переконатися, що все спрацює?

Перевірте, чи активна ваша SIM-карта та чи є мережа оператора. Вимкніть режим «У літаку», якщо він включений.

Також надзвичайники рекомендують переконатись, що отримання сповіщень увімкнено у налаштуваннях смартфона. В залежності від виробника налаштування отримання екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi).

Як керувати отриманням сповіщень у телефоні?

 Отриманням деяких сповіщень можна керувати, вмикати та вимикати. В залежності від виробника пристрою налаштування можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповістки» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android. ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей.

А що робити, якщо ці сповіщення мені не приходять?

Стежте за сиренами. Також важливу інформацію щодо небезпеки можна дізнаватися по телебаченню, радіо та в інтернеті. Інструкція про те, як діяти при надзвичайних ситуаціях, доступна тут.

 

No ad for you