Модульний бронежилет і його особливості

Модульний бронежилет і його особливості
Модульні бронежилети: варіативність і захист

Шлях від кіраси до модульного бронежилета був нелегким і вимірюється не лише століттями, а й кривавими війнами. Людство еволюціонувало і змінювало правила ведення війни, вдосконалювало озброєння, модернізувало екіпірування. Сучасне тактичне спорядження ― результат насичених високотехнологічними рішеннями бойових дій, зміни тактики і стратегії війни, а також її темпів. Згадаймо хоча б безпілотні літальні апарати чи швидкий контрбатарейний вогонь ― сучасний боєць не може собі дозволити бути малорухливим і переобтяженим, потрібна мобільність передусім.

Модульний бронежилет ― цілком прогнозована відповідь на модернізацію воєнних стратегій. Однією з його основних характеристик є модульність, що дозволяє йому бути одночасно зручнішим і надійнішим, забезпечуючи балістичний захист різних частин тіла за допомогою окремих модулів.

Варіативність модульних бронежилетів

  • Піхотинці віддадуть перевагу бронежилету, в якому легко замінити бронеплити на балістичні пакети і навпаки ― відповідно до ситуації. А у спорядженні обов’язково матимуть наколінники і налокітники, а також надійний шолом, шо закриває скроні і вуха. 
  • Оператори БПЛА оберуть бронежилет з додатковим балістичним захистом ― від уламків, і обладнаний системою зв’язку шолом.
  • Артилеристи доповнять бронежилет захисними модулями для шиї і плечей, також можуть додати і протиуламковий фартух.
  • Розвідники, як найбільш мобільний підрозділ, оберуть бронежилет з полегшеними керамічними бронеплитами і додаватимуть модулі на власний розсуд ― в залежності від умов, у яких виконуватимуть завдання. 
  • Бійці ССО теж оберуть бронежилети з керамічними плитами, адже й для них мобільність надзвичайно важлива, а з модулів використають захист плечей і паху, а також напашник з балістичним захистом. Не завадить і шолом із можливістю роботи в навушниках.

Звісно, це лише приблизні варіанти, адже модульний захист тим і зручний, що кожен може добирати модулі за потреби. 

Модульний бронежилет і його особливості 1
Модульний бронежилет може бути одночасно зручнішим і надійнішим

Новий погляд на захист штурмовика

Візьмімо штурмовий бронежилет, який більше схожий на цілісну захисну систему, а не просто плитоноску із керамічними плитами. Штурмовикам варто захищатися максимально ― і торс, і плечі, і стегна, і пах. Доповнюють захист шолом із забралом і спеціальні черевики. А бронежилет ― найвищого рівня захисту, який витримує кулі і убезпечує від осколків.

Тож штурмовики вже оцінили модульні конструкції і схвалили саме за можливість вибору: 

  • вони компонують модулі, добираючи відповідні ситуаціям і задачам;
  • збільшують і зменшують кількість модулів, закриваючи різні частини тіла разом чи почергово;
  • вважають оптимальне поєднання модулів надзвичайно комфортним, адже добре припасоване екіпірування захищає і не переобтяжує. 

До того ж важливо, що модулі у будь-який момент можна скинути задля підвищення мобільності, лишити тільки базовий жилет.

Тобто ми маємо комфортний для бійця і надійний захист, який не знижує ні мобільності, ні ефективності воїна у бойових умовах. Модульний бронежилет стає незамінним у сучасних війнах, з ним шанси бійця вижити на полі бою значно вищі. І це зручна платформа для розташування й носіння необхідної амуніції, засобів зв’язку ― різних видів тактичного спорядження. 

А в цілому, в глобальному масштабі, інноваційний мобільний бронежилет можна розглядати як чудову ілюстрацію невпинного руху технологій, і його технологічність зростатиме разом із розвитком наукових досягнень. Хоча нас сьогодні насамперед тішить те, що наша армія може мати екіпірування, на яке заслуговує.

Модульний бронежилет і його особливості 2
Модулі у будь-який момент можна скинути задля підвищення мобільності

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube