У 2019 році припинив існування футбольний клуб «Дніпро». Влітку 2024 року з усіх змагань знявся спортивний клуб «Дніпро-1», а «Шахтар» і досі намагається визнати СК банкрутом. Тепер же нізвідки виникла можливість відродження великого футболу у Дніпрі. Адже соцмережі заполонили новини про створення нової команди – ФК «Дніпро 1918». Й навіть з’явилося інтерв’ю з власником, Ахмєтовим. Ні-ні, не Ринатом Ахметовим, який довгі роки володіє «Шахтарем», а Антоном Ахмєтовим, військовим та колишнім працівником «ПриватБанку». Тож давайте спробуємо в усьому розібратися по черзі.
5 серпня Telegram-канал «Дніпрянин» сповістив, що у Дніпрі створили новий футбольний клуб – ФК «Дніпро 1918». Озвучили й імовірний стартовий бюджет команди – 3,5 мільйона доларів. Якщо поглянути на YouControl, то й справді, юридичну особу ТОВ "ФК"ДНІПРО 1918" зареєстрували ще понад 2 місяці тому, 23 травня 2025 року, код ЄДРПОУ – 45759146. Про це повідомляє Інформатор.
Статутний капітал компанії – 10 тисяч гривень, а місцезнаходження юридичної особи – місто Дніпро. Засновником же юридичної особи вказаний Паладич Віталій Андрійович, який зареєстрований у місті Стрий Львівської області. Також «Дніпрянин» акцентував, що новий ФК «Дніпро 1918» не має ніякого відношення до однойменної команди, яку фанати створювали у 2018-2019 роках.
Вже ввечері 5 серпня на сайті sport.ua вийшло інтерв’ю із бенефіціаром та фактичним власником клубу. Зазначається, що це бізнесмен й чинний військовослужбовець ЗСУ Антон Ахмєтов. Він розповів, що йому 34 роки, він народився і виріс у Дніпрі, 10 років займався IT-бізнесом, проживав у Львові та Києві, а у 2024 році мобілізувався до лав ЗСУ.
Антон Ахмєтов повідомив, що свою кар’єру починав будувати у «ПриватБанку», звичайним співробітником відділення. Що стосується засновника юридичної особи, Віталія Паладича, то це – довірена особа власника, з яким вони багато років працювали разом. Начебто, Паладич мешкає у Дніпрі, хоч і зареєстрований у Львівській області.
«На даний час я військовослужбовець. Згідно з законами України військовослужбовці не можуть брати безпосередню участь в бізнесі. Тому під час несення мною служби в ЗСУ Віталій є директором та керівником футбольного клубу. Після моєї демобілізації відбудеться юридична зміна власника з Паладіча на мене. Зараз мій вплив на цей проект – консультативний. На цьому етапі запуску клубу я більше виступаю як його почесний президент», – розповів Ахмєтов.
За його словами, клуб отримав назву «Дніпро 1918», оскільки саме 1918 року створили рідний для дніпрян ФК «Дніпро», який наразі припинив існування. Тож у найменуванні зіставили назву обласного центру та рік створення ФК «Дніпро». Кольори команди будуть традиційними, синьо-біло-блакитними, а логотип – схожим на емблему ФК «Дніпро», проте зі змінами.
«Логотип футбольного клубу буде схожий з тим, що кожен дніпрянин бачив на свої очі багато десятиліть, але з невеликим апдейтом. Це, звісно, синьо–біло–блакитний фон. Тут все залишиться без змін. Бо саме ці кольори асоціюються з величчю та футбольною славою нашого міста. На цьому фоні: човен, на парусі якого літера «Д» та надпис «1918». На фоні цього зображено Монастирський острів. Внизу надпис: «Дніпро 1918», – розповів власник новоствореної команди.
З решти інтерв'ю можна виділити наступні моменти:
«Ми не хочемо мати справ із колишніми власниками ФК «Дніпро», через яких клуб опинився в тому стані, який ми бачимо сьогодні. Так само ми не комунікуємо з номінальним власником СК «Дніпро–1» – паном Березою. Для нас важливіше мати чисту репутацію, ніж якісь зв’язки», – зазначив Антон Ахмєтов.
«Фінансування йде на даний час суто з моїх власних збережень. Надалі ми плануємо перейти в формат акціонерного товариства і 49% акцій клубу випустити в ринок. Таким чином надавши можливість дніпрянам стати міноритарними співвласниками клубу. І то, пропорційно», – додав власник клубу.
«Вважаю що новина про створення клубу підніме патріотичний дух дніпрян та об'єднає дніпровське суспільство навколо головної спортивної події року в нашому рідному місті. «Хто ми? Дніпро. Хто ми? Дніпряни», – розповів інвестор.
«На старті – моя особиста участь, далі – це інвестиції дніпрян згідно з чинним законодавством. У нас модель, яка передбачає випуск акцій. Планується випустити 49% на ринок, щоб кожен охочий міг придбати частку й інвестувати у розвиток клубу.
Можливо, згодом ми навіть зможемо коштом цього погасити борги ФК «Дніпро» і викупити ту юридичну особу. Але зараз, під час війни, це більше про альтруїзм, ніж про прибуток», – розповів Антон Ахмєтов.
Він додав, що ФК «Дніпро 1918» не є правонаступником ФК «Дніпро» та СК «Дніпро-1», тож не відповідає за попередніх власників та їх борги. А новий клуб створюють не на рік, а на покоління.
«Ми не повторюємо історію чийогось клубу – ми створюємо нову. Це новий клуб у Дніпрі. І він не на рік чи на десятиліття – це про покоління. Бо для мене, як корінного дніпрянина, це надзвичайно важливо.
І всі ми вболіваємо за одне – щоб футбол у місті відродився. Я не кажу, що в мене 100 чи 300 мільйонів доларів. Я просто кажу – ми зробимо все, що обіцяємо. Є стартовий бюджет. А далі – громада. У межах чинного законодавства.
Ми розвиваємося, виходимо на певний рівень. У планах – вирішити питання з боргами ФК «Дніпро». Якщо будуть якісь юридичні наслідки – ми до цього готові. Ми це розуміємо», – завершив Антон Ахмєтов.
Інформатор був свідком вже декількох спроб відродження футбольного «Дніпра», або ж повернення у місто великого футболу. Деякі, як-то СК «Дніпро-1», навіть дісталися до єврокубкових турнірів, інші ж – не зайшли далі, ніж рівень консультацій, брифінгів та дискусій.
Не вважаємо, що це питання зараз на часі. Особливо, якщо врахувати, що ворог вже знаходиться на межі Дніпропетровської та Донецької областей, а навіть СК «Дніпро-1» не міг спокійно проводити матчі у Дніпрі через постійні тривоги. Якщо «Дніпро 1918» створюють для дніпрян, то до чого розмови одразу йдуть про можливе базування у Київській чи Львівській областях? Якщо тільки наступного року планується старт на аматорському рівні, то як можна говорили про участь в УПЛ та єврокубках за 3-4 роки? Як можна казати, що новий клуб не збирається бути правонаступником ФК «Дніпро», якщо команда хоче взяти кольори, рік заснування ФК, а також зробити схожу емблему? Чому інформація щодо створення з’явилася лише зараз, через 2 місяці після створення юридичної особи, а Instagram-сторінку власника, Антона Ахмєтова, почали вести лише у липні й на ній зараз менше сотні підписників? Чи не виявиться, що і цей клуб пов’язаний з Ігорем Коломойським? Чому власники нової команди не заручилися вже на цьому етапі підтримкою когось з легенд ФК «Дніпро», або фанатського руху?
Насправді, питань десятки, а відповідей поки замало. Тож Інформатор буде спостерігати за ситуацією. Повернення великого футболу у Дніпро – справа важлива. Та чи на часі вона і чи виявиться ця спроба вдалою? Покаже лише час.
Раніше ми писали, що 19-річний голкіпер «Кривбаса» Ігор Омельченко втік з команди на зборах у Словенії. Окрім того, у Дніпрі у сквері Янгеля в період війни оновлюють футбольне поле за понад 3 мільйони гривень. Розповідали ми й про те, що у Дніпрі пройде Dnipro Marathon.
Ще дивіться інтерв'ю Інформатора: