МВС може покарати ексголову облради Олійника за виїзд за кордон

МВС може покарати ексголову облради Олійника за виїзд за кордон
Сам Олійник стверджував, що мав дозвіл на виїзд з країни

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко нещодавно наголосив, що Україна планує карати чоловіків, які незаконно виїхали з країни під час війни. Одним з таких “туристів”, вірогідно є колишній очільник Дніпропетровської облради Святослав Олійник. За повідомленнями інсайдерів, від початку повномасштабного вторгнення він перебуває у Словаччині, має там нерухомість та планує там перечекати складні часи.

За словами Міністра, покарання для чоловіків, які переховуються за кордоном, буде спільною ініціативою Кабінету міністрів та Верховної Ради України. Буде розроблено законодавство, яке регулює це питання. Наразі жодного покарання немає для тих чоловіків, хто з початку війни незаконно перетнув кордон та повернувся. 

Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України
Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України

“Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон”, — сказав Ігор Клименко. З початком воєнного стану 24 лютого 2022 року в Україні ввели обмеження на виїзд за кордон чоловіків у віці від 18 до 60 років. Про якісь більш серйозні санкції до порушників міністр нічого не сказав. Тому позбавляти їх майна або суттєво штрафувати навряд чи будуть.

Святославу Олійнику 47 років. Тому за віком він міг би служити в армії або у крайньому разі допомагати армії в Україні як волонтер. Проте про його подібну діяльність невідомо абсолютно нічого. З урахуванням того, що політик близький до Ігоря Коломойського, то його “волонтерську” і “благодійну” діяльність є можливість висвітлювати. Але це якщо така діяльність є. При цьому Олійник на момент початку повномасштабного вторгнення був депутатом обласної ради, а депутатів до армії не призивають. Але Олійник дистанційно вирішив скласти повноваження. Відповідно, з травня 2022 року він більше не депутат. 

Як повідомляють інсайдери, з початку повномасштабного вторгнення (тобто вже майже 1,5 року) Святослава Олійника не бачили у Дніпрі. У ЗМІ фігурує інформація, що у цей час він за прикладом окремих представників української “еліти” перечікує буремні події за кордоном. Сам він не захотів повідомити журналістам, де зараз перебуває, та пов’язав небажання говорити зі слідчими діями Національного антикорупційного бюро (НАБУ) у справах “колишньої обласної влади”. До речі, до обласної влади Олійник також належав. З кінця 2015 року по кінець 2019 року він був першим заступником голови Дніпропетровської обласної ради, а ще протягом близько року після цього був її головою. А у 2014-2015 роках він встиг побути заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. 

Сам Олійник стверджував, що мав дозвіл на виїзд з країни. Тобто він формально підтвердив, що перебуває за кордоном (або принаймні перебував там). У ЗМІ стверджують, що Олійник будує собі будинок у містечку Блатниця у Словаччині. Про нерухомість політика у Словаччині почали говорити ще у 2015 році. Там же має бізнес і нерухомість близька до нього Ірина Гуназа — його колишня однопартійка (ще за часів членства у партії “Україна Майбутнього”) та, за чутками, цивільна дружина.

Будівництво у словацькому курортному містечку Блатниця
Будівництво у словацькому курортному містечку Блатниця

Якщо Олійник досі не повернувся в Україну, то, напевно до кінця війни цього так і не зробить. Бо виїхати за кордон навряд чи знову вдасться. Разом з тим, ймовірно, він захоче повернутися у велику та місцеву політику в Україні. Вибори до Верховної Ради та місцевих рад навряд чи відбудуться скоро. А от по завершенню війни з росією мільйонери, корупціонери, проросійські політики, напівкримінальні елементи та просто “колишні” топ-посадовці знову будуть витрачати шалені кошти та пробувати заручитися підтримкою виборців. І виборці, готові віддати за них голоси, знайдуться. Але чи буде їхніх голосів достатньо? 

Втім, коли закон, обіцяний міністром внутрішніх справ, почне діяти, чоловіки, що перебували за кордоном під час війни та опинилися там нелегально — не зможуть більше законно покидати Україну. А тим, хто опинився легально та повернеться, теж складно буде знову покинути Україну. Тому політичним та бізнесовим іммігрантам ще слід подумати, чи варто повертатися. Бо замість Відня, Ніцци, Парижа, Лондона, Братислави та Блатниці доведеться обмежитися Одесою, Києвом, Харковом, Дніпром та Буковелем. 

Якщо згадати послідовність політичного шляху Олійника, то він змінив Блок Юлії Тимошенко (2006-2010), партії “Україна Майбутнього” (2010-2015, зараз вона називається “За Майбутнє”), “Відродження” (2015-2020), “Слуга народу” (2020-2022). Ходили чутки, що Святослав планує розвивати партію “УДАР” Віталія Кличка на Дніпропетровщині, але не підтвердилися. Більш детально про політичний шлях та бізнес Святослава Олійника і його сім’ї читайте за посиланням.

Тимофій Нагорняк

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube