"Найбільший страх медика - не встигнути допомогти": нацгвардійці розповіли, як рятували мати та доньку з Маріуполя, що постраждали під час ракетного удару по Дніпру
15 липня окупанти вдарили ракетами по Дніпру. Вже за 5 хвилин на місці події були нацгвардійці-медики.
Фельдшер та санінструктор з позивними "Док" і "Дрозд" розповіли про той страшний вечір, – повідомляє Інформатор. "В місто прилетіли ворожі ракети, ми максимально швидко відреагували, поїхали спасати людей, виконувати наш обов'язок. Ми знаходились на службовому виїзді й максимально швидко дісталися до місця події. Не було ні страху, ні тремору, ні шоку. Усі думки були направлені тільки на одне – що треба було спасати людей. Найбільший страх медика - не встигнути допомогти. Кожен медик боїться "відкрити своє кладовище". Це коли ти людину рятуєш, а вона помирає на твоїх руках", – каже "Дрозд".
Чоловіки допомагали мамі та донці, які приїхали до нашого міста з Маріуполя. В постраждалих були чисельні поранення. "Дівчинку дуже сильно посікло уламками. В неї були січені рани на руках, на обличчі, на голові, на ногах. Найглибша рана була на руці. Дівчинка була налякана і постійно повторювала, що їй страшно. Я намагався максимально її заспокоїти та наладити розмову з нею", – розповідає "Дрозд". "Дрозд" та "Док" були на місці вже за 5 хвилин У цей тяжкий момент жінка думала про доньку, а не про себе. "Мати хотіла, щоб дитині надали допомогу якомога швидше. Власне життя її мало хвилювало. У жінки була вся права сторона поранена. На правій руці був глибокий поріз вени та в районі скроні була сильна кровотеча. Поранення на руці було глибоке, але в мене були всі умови для надання допомоги", – ділиться "Док". Також чоловіки надали поради мешканцям стосовно того, як поводитись при надзвичайних ситуаціях. "Не панікувати, завжди потрібно зберігати спокій. Мені з одного боку дуже сподобалося, як себе вели люди, але коли їх попереджали, що знову зараз може бути небезпека вибуху, то мало хто відреагував. І це друга порада - коли лунають сирени, треба завжди реагувати", – підкреслює "Дрозд". "Док" нагадує, що при собі варто мати мінімальний набір медикаментів та перев'язувальні матеріали. "Якщо щось трапляється, на місці завжди працюють медики. Від їх допомоги не слід відмовлятися", – відмітив він.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі виписали 11-річного хлопчика, який постраждав під час вибуху гранати на житловому масиві Тополя. Щоб підтримати хлопця, до нього прийшли друзі. Також читайте, що у лікарні Мечнікова врятували брата Мустафи Найєма, який був поранений на фронті. Чоловік втратив око.
Олег Більдін
Монтаж відео: Дмитро Федоров