Нашестя сарани у Дніпрі та області: чим небезпечна ця комаха та що кажуть фахівці

Нашестя сарани у Дніпрі та області: чим небезпечна ця комаха та що кажуть фахівці
Нашестя сарани у Дніпропетровській області: чи становить вона загрозу для людей

У соцмережах почали розповсюджувати кадри з нашестям сарани та жаб. І нещодавно сарану вже бачили у Дніпропетровській області, зокрема Дніпрі. Ця комаха дуже полюбляє з’їдати врожай, однак для людей не становить загрози. Проте може налякати. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Департамент гуманітарної політики міськради Дніпра

Така кількість комах дуже сколихнула суспільство. Дехто навіть побачив вбачати у нашесті сарани міфічні та біблійські символи. Проте фахівці заспокоюють і кажуть, що все набагато простіше. 

Цю комаху приносить вітром і саме так вона потрапила до нас у Дніпропетровську область. Вітром сарану може переносити на сотні кілометрів. І вже відомі випадки, що сарану бачили у Вінницькій області. І така кількість комах є збігом декількох факторів: теплим кліматом і знищення Каховського водосховища, його подальше висихання. 

“Це дало умови багатьом дорослим особинам гарно відкласти яйця, і все потомство абсолютно вижило. Його не з'їли хижаки, його не склювали птахи, і тому утворилися такі величезні популяції”, — заявив доктор біологічних наук, завідувач кафедри Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, професор Роман Новіцький. 

Професор Роман Новіцький
Професор Роман Новіцький

Однак на думку професора не можна боротися з сараною, розпилюючи репеленти. Оскільки такі дії можуть знищити корисну екосистему. І закликав аграріїв просто почекати, поки природа сама все виправить без втручання людини. 

Стосовно популяції жаб професор відповів, що це цілком природний процес. І маленькі жабенятка шукають місця для мешкання. 

"Це не завжди люди бачать, вони відбуваються найчастіше поза очима спостерігаючих. І тому для багатьох людей це просто вау, що відбувається. Для природи це абсолютно звичайний випадок. До речі, я роздивився відео, це міграція так званої зеленої жаби, а дуже часто відбувається ще міграція сірої жаби, ропухи”, — каже професор. 

Що ще відомо про сарану?

Сарана — це великий вид комахи з родини справжніх коників. Вона має потужні задні ноги для стрибків і крила, завдяки яким може літати. Найчастіше сарану асоціюють із масовими навалами, коли вона збирається у великі зграї та може завдавати шкоди сільському господарству. 

Чим ця комаха може зашкодити людині?

  • випадково залетіти в обличчя під час стрибка;
  • заплутатись у волоссі (особливо довгому);
  • у рідкісних випадках — викликати алергію або подразнення;
  • переносити бактерії, тому чіпати її не треба.

Нагадаємо, що у Дніпрі побачили комах з Червоної книги. Також читайте, що у Дніпрі на Монастирському острові помітили змій. Ще Інформатор писав, що кажуть в Держпродспоживслужбі про нашестя сарани у Дніпропетровській області

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити