Не тільки RabotaUA та WorkUA: Мінекономіки створило свій додаток для пошуку роботи та що з ним «не так»

Не тільки RabotaUA та WorkUA: Мінекономіки створило свій додаток для пошуку роботи та що з ним «не так»
В Україні працює ще один сервіс з пошуку роботи

В Україні працює чимало сервісів, де українці можуть знайти нову роботу, подивитися «гілку» зарплат. Ще за допомогою них можна порівняти своє резюме з конкурентами на подібну посаду, щоб зрозуміти свою "вартість" на ринку праці, та помилково її не занизити. Міністерство економіки України вирішило створити свій додаток з пошуку роботи. Його зробили за сприяння Урядів Німеччини та Польщі, та програми розвитку ООН/UNDP (United Nations Development Programme).

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на сайт Міністерства економіки України. І зараз Інформатор детально розкаже, чи кращий він за свої ринкові аналоги. Завантажити додаток з пошуку можна в AppStore та GooglePlay

На сайті Мінекономіки зазначається, що в застосунку є можливість подачі заявки на ваучер для спеціалізованого навчання або пройти онлайн-курс від Державної служби зайнятості. Пізніше впровадять можливості для роботодавців. 

Чи кращий він за Work.ua, Rabota.ua та інші платформи з пошуку роботи? 

Однозначно сказати важко, оскільки додаток тільки з’явився, і його можливості можуть допрацювати. Після першого запуску застосунок пропонує увійти як гість, чи авторизуватися через державні сервіси: «Дія», BankID тощо. Таким чином у вас не вийде просто так зареєструватися і створити своє резюме. 

Мінекономіки створило свій застосунок з пошуку роботи
Мінекономіки створило свій застосунок з пошуку роботи

Авторизуватися в системі Державної служби зайнятості у журналіста Інформатора не вийшло. Відповідний запит, надісланий через BankID, «висів» протягом 2-х хвилин і результату не дало. Навряд, хтось захоче стільки чекати. 

Авторизуватися можна через державні сервіси
Авторизуватися можна лише через державні сервіси
Авторизуватися не вийшло
Авторизуватися не вийшло

Зрозумій інтерфейс, але є нюанс

Сам Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий або user friednly. Є можливість шукати вакансію за назвою, областю, навіть районом. Це зручно, якщо вам далеко їхати й хочете знайти щось ближче до дому. Далі можна вибрати вид зайнятості:

  • повна;
  • неповна;
  • віддалена.
Інформатор шукає журналіста в свою редакцію
Інформатор шукає журналіста в свою редакцію

Однак запит на пошук віддаленої роботи в Дніпропетровській області нічого не дав. Це дивно оскільки додаток підтягує вакансії з сайтів Work.ua, Rabota.ua та Jooble. Інших платформ в переліку немає. 

Заробітну плату можна обрати в «гілці» від 0 до 100 тисяч. Можливо більші зарплати з’являться зі зростанням пропозицій. 

Іноді під час свайпу по вакансіях в застосунку трапляються випадкові помилки, що «щось сталося». Однак вони не критичні й на роботу додатка не впливають.

Випадкові помилки в роботі застосунку
Випадкові помилки в роботі застосунку

Наприклад, якщо вас зацікавила вакансія, можна перейти на сайт, де вона розміщена, або надіслати свої контактні дані, якщо ви зайшли через «гостя». 

На вакансію можна відгукнутися у застосунку
На вакансію можна відгукнутися у застосунку

Які все ж висновки ми зробили?

В цілому додаток приємний у користуванні, однак потребує доопрацювання. Наприклад, момент з раптовою помилкою під час свайпу, і неможливістю авторизації. Дуже корисно, що всі пропозиції доступні одразу в одному застосунку. І можна встати на біржу праці одразу з дому. Однак мінус в тому, що всі вакансії обмежені лише трьома сайтами з пошуку роботи, та реєстрами Держпраці. Інші платформи чомусь в застосунку не представлені. 

Додаток підтягує інфрмацію з сайту Work.ua
Додаток підтягує інфрмацію з сайту Work.ua

Станом на 19 листопада, додаток через GooglePlay завантажили 5 тисяч людей. Apple статистику завантажень не надав. 

Не тільки Rabota.ua та Work.ua: Мінекономіки створило свій додаток для пошуку роботи та що з ним «не так» 1

Нагадаємо, що якість повітря в Дніпрі можна буде перевірити через додаток. Крім цього, ми писали, що 18 листопада в роботі застосунку «ПриватБанку» стався збій. Ще Інформатор повідомляв, що у Дніпрі за проїзд в міському транспорті можна буде платити онлайн через застосунок. Його представлять вже у грудні. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube