В сучасному світі є багато можливостей не тільки зберегти свої накопичення, але й примножити їх. Наприклад, можна інвестувати кошти в прибутковий актив, акції або депозит на банківському рахунку. Проте останні роки великою популярності набули криптобіржі.
Однак на відміну від банків крипта є дуже ризиковим активом. Вона швидко дорожчає, але й швидко дешевшає. І якщо ви прагнете зберегти свої кошти, то інвестиція в крипту - не найкращий вибір. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.
Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова розповіла, що національний регулятор не визнає крипту платіжним засобом. За словами Рожкової, на ринку США були серйозні потрясіння з криптовалютою, які насправді не були забезпечені фізичними доларами і були просто бульбашкою.
“Це не засіб платежу, це не гроші, це інший актив, тому, якщо люди хочуть їм скористатися, нехай зважують на ризики, які там присутні", — сказала Рожкова.
За її словами, універсальний рецепт — це диверсифікувати свої заощадження. Він працює в усі часи абсолютно.
"І зараз він також працює, оскільки економіка потроху відновлюється, люди також переналаштовуються, і хочуть приймати рішення вже базуючись на якихось економічних розрахунках", — акцентувала Рожкова.
Вона нагадала про заходи НБУ щодо стимулювання банків, які дозволили підвищувати ставки за депозитами. Натомість Мінфін підняв ставки за державними облігаціями.
"Тому вже є альтернатива: можна покласти гроші на депозит, можна — у військові облігації чи просто в ОВДП. Є можливість навіть для тих, хто хоче придбати валюту - це лімітовано в рамках 100 тисяч гривень на місяць - і розмістити на депозит", — додала Рожкова.
На початку листопада 2022 року збанкрутіла одна з найбільших у світі криптобірж FTX. Коли компанії через кризу знадобився “рятувальний жилет”, то його у компанії не було. Разом із собою криптогігант потягнув афілійований криптовалютний фонд Alameda Research та приблизно 130 інших компаній.
Крах третьої у світі криптобіржі почався зі статті Coindesk про кризу ліквідності, яка вийшла 2 листопада 2022 року і спричинила втечу інвесторів. Далі це призвело до падіння основних криптовалют. FTX нічим не змогли цьому завадити, оскільки майже всі кошти, гроші своїх клієнтів FTX тримали в своїх токенах, тобто намальованих грошах. І якщо швидко виводити токени, то вони швидко втрачають свою вартість. Саме це і сталося з FTX, коли інвестори почали “зливати” FTT токени. І не маючи резервної валюти, 11 листопада FTX заявила про банкрутство.
А її керівник мультимільярдер Бенкман-Фрід за один день втратив 26 мільярдів доларів своїх статків. А своїм клієнтам FTX винен 10 мільярдів доларів. 20 грудня 2022 року Бенкмана-Фріда заарештувала Комісія з цінних паперів США на Багамах, а на Сема Бенкмана-Фріда федеральна прокуратура США відкрила справу за маніпуляції з двома криптовалютами. Йому загрожує 115 років позбавлення волі.
У травні 2023 року криптобіржа Bittrex подала заяву про банкрутство через три тижні після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) звинуватила її в роботі незареєстрованої біржі цінних паперів. Bittrex заперечила звинувачення SEC, заявивши, що криптоактиви на її платформі не є цінними паперами або інвестиційними контрактами.
Поки позов SEC залишається на розгляді, Bittrex раніше погодилася виплатити $29 млн штрафу Міністерству фінансів США за “очевидні порушення” санкцій проти певних країн і закону про боротьбу з відмиванням грошей.
Нагадаємо, що раніше ми писали про те, що в Україні збираються запровадити нову цифрову валюту. Також повідомляли й ми про те, що як змінились ціни на продукти та послуги у Дніпропетровській області у квітні. Ще читайте, що в Україні борги за електроенергію вноситимуть до кредитних історій.