RU

Ні, не соромно: сексологиня із Дніпра розповіла, коли слід звертатися до фахівців

Читать на русском

Читать на русском
Ні, не соромно: сексологиня із Дніпра розповіла, коли слід звертатися до фахівців
Сексологиня із Дніпра розповіла про свою професію та коли необхідно звертатися до фахівців

Сексуальні стосунки відіграють вагому роль в житті кожної людини. Говорити про них та вирішувати питання, які виникають — цілком нормально. Адже вони впливають не тільки на взаєморозуміння в парі, а й на настрій та самопочуття. Якщо вдавати, що все нормально, проблема тільки накопичуватиметься та відбиватиметься на інших сферах. 

Сексологиня із Дніпра Марина Масленнікова розповіла Інформатору, що звертатися до спеціаліста бояться всі. Проте частіше це роблять саме жінки. Вони прагнуть розібратися у собі. Втім, є і чоловіки, які також хочуть познайомитися з собою ближче.

“Спочатку всі говорять більш розпливчато, більш широко, ходять навколо теми. І тільки, коли ми починаємо працювати, вже випливають конкретні запитання, випливають конкретні проблеми”, — розповіла сексологиня. 

 

Переважно на консультацію приходять люди віком від 20 до 40/45 років. Вони звертаються із запитом: як повернути сексуальність подружжю, як повернути вогонь у стосунках, що робити коли не відчуваєш збудження, не маєш оргазму, як прибрати власні установки та говорити з дітьми на цю тему відверто. 

“Це така сфера, яка має вплив на все наше життя. І щоб зрозуміти, що саме тут не так, треба звернутися до спеціаліста і винайти. Можливо, це лежить взагалі не у сфері сексуальності, а десь глибше. Наприклад, дівчина, яка не має оргазму, має просто установки, що чоловіки всі можуть нашкодити. І це треба розбиратися з психологом, можливо сексологом, щоб зрозуміти, про що це”, — зазначає Марина.

Щоб знайти відповіді на свої питання, може сплинути багато часу. Може бути від 1 до 10 консультацій. Це допоможе зрозуміти корінь проблеми та взагалі з чим прийшла людина.  

“Щоб подолати якусь проблему, найкраще звертатися парою. Якщо пара відчуває, що є проблема саме у відносинах. Але якщо звернеться хтось один, він може побачити причину, яка лежить не тільки на поверхні, а й глибше. Тобто проблема може бути зовсім не такою, якою вона здається”, — акцентувала сексологиня. 

Якщо ви будете вдавати, що проблеми немає, та не вирішувати її, вона буде тільки накопичуватися та впливати на психіку. Через це страждатимуть інші сфери життя. 

“Наприклад, людина не відчуває оргазму декілька років — це впливає на її життя загалом. І якщо її це бентежить, то воно буде викликати дратування в усіх інших сферах: будуть псуватися подружні відносини, якщо людина у шлюбі. Тому загалом вирішувати проблеми треба. І спочатку треба зрозуміти, що вона є.  Усвідомлення проблеми — це перший крок до її вирішення”, — зазначила Марина Масленнікова. 

Пам’ятайте, що психолог чи сексолог — це такий самий спеціаліст, як і інші лікарі. Звертатися до них та просити допомогу — цілком нормально. За свою роботу фахівці стикалися з різними проблемами, тому в жодному випадку не будуть вас оцінювати. Навпаки, допоможуть вирішити питання. 

Розвіюємо міф

Існує міф, що після 50 років можна “забити” на свою сексуальність та ні до кого не звертатися. Втім, це не так. Працювати з психологом та паралельно з іншими спеціалістами можна у будь-якому віці, починати з 15-16 років, якщо людина відчуває, що щось не так. В нагоді стануть й книжки. 

“Якщо людина хоче, якщо у людини є статевий потяг, вона може продовжити своє сексуальне життя до будь-якого віку, який їй здається нормальним і добрим для цього”, — додала сексологиня.  

 У чому різниця між психологом та сексологом

Можна сказати, що психолог та сексолог — дуже схожі професії. Психолог допомагає розв’язати життєві ситуації, вибудувати взаємовідносини та навчитися контактувати з оточуючими. Сексолог же має більше детальне занурення у тему сексуальності.

Якщо вам потрібна допомога сексолога чи психолога — ви можете звернутися до Марини Масленнікової в Instagram.

Нагадаємо, що сексологиня із Дніпра розповіла про те, як розповісти дітям, звідки вони взялись. Писали ми й про те, що в школах України хочуть ввести уроки обов'язкового статевого виховання. Також читайте, що думають дніпряни про уроки сексуальної освіти в школах.

Відео: Владислав Степанов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.