Обіцяють до 50 тисяч за завдання: як шахраї наживаються на українцях через WhatsApp

Обіцяють до 50 тисяч за завдання: як шахраї наживаються на українцях через WhatsApp
Не ведіться “на гачок” шахраїв та не надсилайте власні кошти

Українці почали отримувати пропозиції щодо підробітку. Повідомлення надходять у соціальну мережу WhatsApp з незнайомих номерів. Аферисти втираються в довіру до потенційної жертви, дають трохи заробити, а потім “кидають” на чималі суми. Схема працює таким чином: людина виконує завдання, надсилає скріншоти-підтвердження шахраям та отримує гроші на картку. 

Після — її додають до закритої Telegram-групи. Однак в ній не можна зробити знімок екрана. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Серед завдань було: поставити 5 зірок готелю чи хостелу та залишити відгук, чи коментар. Наступне: кожні 25 хвилин підписуватися на канали, наприклад, українських співаків, телеканал СТБ та відомі телепередачі в YouTube та ставити вподобайки. За один “клік” платили по 20 гривень. 

Перше серйозне платне завдання починалося з 500 грн. І на ньому я отримую бонусні кошти в розмірі 150 грн. У тій групі скріни, що люди так само роблять це і отримують за це кошти. Я, думаю, теж спробую. 500 грн не такі великі гроші”, — розповідає один з постраждалих.

Щоб виконати завдання, потрібно було надіслати власні 500 гривень на картку іншої людини, яку повідомляв “куратор”. Та через деякий час отримати більше грошей на свою картку. Разом з цим давалися завдання на YouTube. За них платили окремо — по 20-25 гривень. Якщо людина відмовляється вкладати свої гроші, то за один “клік” платять по 1-5 гривень. 

Переписка з шахраями
Переписка з шахраями

Зазначається, що надіслані кошти на банківську карту, зараховувались на майбутній персональний акаунт жертви на сайті з обміну криптовалют/криптобіржі. На вебресурсі зазначається поточний курс на криптоактиви, які, за завданням куратора, потрібно було купувати. В цей час система відкривала наступні завдання, на які потрібно було витрачати декілька тисяч гривень, при цьому гроші з прибутку жертва на свою картку не отримувала. Окрім того, шахраї мають графік підвищення у виконанні завдань. Спочатку 500 гривень, потім 3 300, 5 000, 7 000, 9 000, 15 000, 30 000 та 50 тисяч гривень. Плюс до всього діяла бонусна система.

Далі “куратори” створювали окрему групу з 4 учасників та наголошували, що тепер всі завдання для них спільні. І якщо хтось один відмовиться надсилати гроші — ніхто з четвірки не отримає ані свої кошти, ані бонуси. При цьому 2 чи 3 людини не справжні, а відповідно 1 чи 2 – реальні «інвестори» (тобто жертви шахрайства). Люди на це ведуться та віддають шахраям ще більше грошей. Та, як тільки ви надішлете кошти, система на сайті покаже баланс у мінус декілька тисяч. 

Тому Інформатор закликає вас не вестись на обіцянки шахраїв. Краще шукайте підробіток на перевірених сайтах та ні за яких умов не вкладайте свої кошти у сумнівні пропозиції. 

Нагадаємо, що 29-річний шахрай з Дніпропетровської області обманював людей в мережі. Також читайте, що у Дніпропетровській області діяв шахрайський колцентр. Писали ми й про те, що у Кривому Розі шахраї видурювали гроші у переселенців під виглядом букмекерських ставок.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube