Очне vs дистанційне: чи збираються повертати дітей за парти у школах Дніпра з 1 вересня

Очне vs дистанційне: чи збираються повертати дітей за парти у школах Дніпра з 1 вересня
Новий проєкт рішення Дніпровської міської ради

У батьківській спільноті лунає багато критики на адресу дистанційного навчання. Мовляв, дітям важко засвоїти матеріал, їм не вистачає спілкування з однолітками. Але ракетна небезпека нікуди не поділася. Тому в Україні можуть запровадити змішаний тип навчання. В Дніпрі обговорення цього питання вийшло на рівень міської ради. Але все залежить від батьків. 

На сайті Дніпровської міської ради з’явився проєкт рішення щодо змішаної форми навчання – очної та дистанційної - в школах з 1 вересня 2023 року. Для того, щоб це перебування дітей в закладах освіти було безпечним, Департамент гуманітарної політики має забезпечити найпростіші укриття, а керівники закладів освіти – використовувати їх та не допускати навчання в небезпечних умовах. Йдеться про 106 навчально-виховних комплексів, які підпорядковуються міській раді. Знайти їх можна тут. 

Нагадаємо, досі діти в Дніпрі вчилися дистанційно. Проєкт рішення позбавляє чинності документ, який регламентував це. Варто зауважити, що його ще не ухвалили. 

Директорка департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко називає більшу кількість шкіл, ніж наявну в документах – 116 закладів. Саме стільки, за її словами, вже забезпечені найпростішими укриттями. Всього в місті 154 школи, про це Ксенія Сушко повідомила журналістам видання “Наше місто”. 

“Це не бомбосховища. Треба розуміти, що вони дають змогу у разі небезпеки захиститись тільки від ударної хвилі, від розбитого скла та уламків. Хоча в них буде все необхідне: санітарні кімнати, Wi-Fi, автоматична сигналізація, питна вода, вентиляція, два виходи. До того ж, якщо в школі навчається, наприклад, тисяча учнів, для всіх них в укритті місця не буде. Є такі, де може розміститись тільки персонал школи – до 50 чоловік. Це пов’язано з тим, що не в кожній школі існує технічна можливість облаштування таких укриттів”, – цитує видання Ксенію Сушко. Вона також припускає, що учні зможуть навчатись в інших школах, якщо в їхніх закладах не буде укриттів. 

Посадовиця повідомила журналістам, що у батьків буде можливість зробити вибір приблизно до 20 серпня. На жаль, як будуть вчитись учні, чиї батьки так і не визначаться з формою навчання, – не пояснюється. 

На своїй сторінці у Facebook Ксенія Сушко пише, що форму навчання обирають батьки, а порядок організації навчального процесу – адміністрація і педагогічний колектив школи. 

Що таке змішана форма навчання

Це питання в етері 5 каналу прокоментувала начальниця управління роботи із закладами дошкільної та загальної середньої освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України Олена Святенко. 

З дистанційною формою вже всі знайомі.Також може бути індивідуальне навчання – екстернат або сімейна форма навчання. Остання підходить і для діток, які не можуть відвідувати заняття через медичні показники. Змішане навчання поєднує і очну, і дистанційну форми навчання. В різних школах це може бути по-різному. Наприклад:

  • частина дітей в класі, а частина доєднується онлайн
  • діти навчаються за графіком: в певні дні відвідують школу, в інші – вчаться дистанційно 
  • певні предмети вивчати дистанційно, інші – стаціонарно
  • навчаються дистанційно, а на лабораторні й практичні заняття приходять до школи. 

Раніше ми писали про те, що в Україні планують повертатись до очного навчання з 1 вересня. Також читайте, коли школярі перейдуть на 12-річне навчання. Повідомляли і про те, що міністр освіти Оксен Лісовий пропонує скоротити кількість предметів у школах

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube